«گیاه شناس» جانشین «مولوی» شد/مهلت ۶ ماهه برای بازگشت مولوی

«گیاه شناس» جانشین «مولوی» شد/مهلت ۶ ماهه برای بازگشت مولوی

در جلسه امروز صحن شورای اسلامی شهر همدان به صورت رسمی، جواد گیاه شناس نخستین عضو علی البدل شورای اسلامی شهر همدان پس از عدم حضور دوماهه ابراهیم مولوی، جانشین وی درشورای شهر شد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، با توجه به عدم حضور ۲ ماهه ابراهیم مولوی، عضو شورای اسلامی شهر همدان، در صحن روز گذشته شورا بر اساس قانون شوراها، جواد گیاه‌شناس نخستین عضو علی‌البدل برگزیده انتخابات سال ۱۳۹۶ شوراهای اسلامی شهر به عنوان جایگزین مولوی، وارد شورا شد و با قرائت سوگندنامه، مراسم تحلیف وی به انجام رسید.

این مراسم با حضور علی‌اصغر ناظری‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار همدان و هیأت همراه وی، برگزار شد که گیاه‌شناس طی حکمی از سوی رئیس شورا به عنوان سرپرست مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان معرفی شد.

* گردان: اقدام به تحلیف بر مبنای تمکین به قانون

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در این مراسم گفت: دکتر مولوی از نیروهای متخصص و تأثیرگذار شوراهای چهارم و پنجم شهر همدان است که امیدواریم به محل خدمت خود در پارلمان محلی بازگردد.

کامران گردان اظهار کرد: امروز با تمکین به قانون اقدام به تحلیف صورت گرفت و دکتر مولوی تا ۶ ماه فرصت بازگشت به محل خدمت خود را دارد.

وی افزود: دکتر گیاه‌شناس نیز از نیروهای متخصص و از چهره‌های شاخص علمی و دانشگاهی است.

 

گردان همچنین گفت: با توجه به اینکه در دور پنجم شورای اسلامی شهر همدان شاهد کمترین تنش بین گروه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی هستیم تمامی اعضا تلاش دارند توان مدیریت شهری را افزایش داده و خدمتگزار مردم باشند.

* ناظری‌پور: مهلت ۶ ماهه برای بازگشت مولوی به شورا

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری همدان هم در این نشست گفت: بر اساس تبصره ماده ۷ اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و اختیارات شوراها، هر عضوی از اعضای شوراهای شهر که به هر دلیلی به مدت ۲ ماه در جلسات شورا حضور نداشته باشد، تا تعیین‌تکلیف نهایی به مدت ۶ ماه از عضو علی‌البدل به عنوان جانشین، دعوت به عمل می‌آید.

علی‌اصغر ناظری‌پور افزود: درخواست تمدید مرخصی دکتر مولوی از ۱۵ آبان‌ماه امسال توسط هیأت تطبیق در راستای اجرای قانون و بر مبنای اینکه خارج از حدود اختیارات شوراست، مورد مخالفت قرار گرفت.

به گفته وی، مجموعه فرمانداری به عنوان مجری انتخابات بر قانون تأکید دارد؛ بنابراین مراسم تحلیف دکتر گیاه‌شناس برگزار می‌شود و دکتر مولوی از ۱۸ آذرماه امسال به مدت ۶ ماه، فرصت دارد تا مدارک و استدلال‌های خود را برای بازگشت به شورا، ارائه دهد که در صورت موافقت با تقاضای وی بر اساس قانون، تمکین خواهد شد.

ناظری‌پور در ادامه شورای پنجم را یکی از شوراهای مثال‌زدنی در استان برشمرد و بیان کرد: همواره عملکرد تمامی شوراها رصد می‌شود البته انتظار می‌رفت در شورای اسلامی شهر همدان اختلافات گسترده‌ای را شاهد باشیم، اما گفتمان قوی بر اساس دیدگاه‌های مردمی نشان‌دهنده این است که رأی مردم، حساب شده بود.

وی با تأکید بر اینکه شورای شهر همدان همواره منافع مردم و شهر را در نظر می‌گیرد، گفت: آقای مولوی یکی از اعضای مؤثر در شورای پنجم بود که انتخاب شهردار در دوره ریاست وی بر اساس فضای مناسب، مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت انتخاب شهردار بر اساس خردجمعی، صورت پذیرفت.

 

*گیاه‌شناس: پیشبرد امور شهر با همدلی بیشتر

در ادامه سرپرست مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان که عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان است، گفت: توفیقی نصیبم شد تا خدمت‌گزار مردم شهر همدان در سنگر شورای اسلامی شهر همدان باشم که به درستی این شهر را دارالمؤمنین و دارالمجاهدین نامیده‌اند و سرزمینی به غنای تاریخ است که لایقِ بهترین‌هاست.

جواد گیاه‌شناس با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای دکتر مولوی، ابراز امیدواری کرد: با همدلی بیش از پیش، توان پیشبرد امور شهر و انتظام آن را داشته باشیم.

گفتنی است، سوگندنامه اعضای شوراهای اسلامی شهر با ایستادن دکتر گیاه‌شناس، منتخب مردم در انتخابات سال ۹۶ به عنوان نخستین عضو علی البدل شورای اسلامی شهر همدان، قرائت شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.