تأکید بر سخت‌گیری برای ورود مسافران به همدان

این پست رو به اشتراک بگذارید

تأکید بر سخت‌گیری برای ورود مسافران به همدان

حمید بادامی‌نجات، نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان طی ارسال پیامی ضمن شادباش نوروز ١٣٩٩ همراه با سلامتی و شادکامی، نسبت به توییت آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و عدم حضور مردم در منازل خود واکنش نشان داد


.

به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ در متن پیام وی آمده است:

* ورودی‌های شهر را ببندید

با توجه به توییت اخیر محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر اینکه همدان، جزو مسافرپذیرترین استان‌ها در اوج شیوع ویروس کرونا محسوب می‌شود؛ شاهد اعلام نگرانی شدیدی از سوی شهروندان و هم‌استانی‌های همدانی هستیم که البته تأکید می‌شود این مهم، بسیار جای نگرانی دارد.

در روزهایی که همه مردم باید از شیوع ویروس هم‌گیر کرونا در کشور و جهان، دوری کرده و سعی کنند در خانه خود بمانند، درصد قابل توجهی از هم‌وطنان ما وارد همدان شده‌اند که قطعاً موجب انتقال ویروس از شهرهای دیگر به شهر همدان خواهند شد.

در این بین می‌طلبد که شورای تأمین استان و در رأس آن، استاندار همدان جلسه‌ای تشکیل دهند تا ورودی‌های شهر به هر شکل ممکن، بسته شود، مسافران نیز بازگردانده شود و اجازه ندهد غیربومی‌ها وارد همدان شوند؛ این مهم حداقل کاری است که می‌توان در این شرایط بحرانی، انجام داد.

از مدیران ارشد استان همدان درخواست داریم تا تمام مباحثی که می‌توان برای آنها تصمیم‌ گرفت، مجدد مورد بررسی قرار گیرد؛ باید هر چه سریع‌تر تمام هتل‎ها، مهمانپذیرها و خانه‌مسافرها مورد بازدید قرار گیرند تا اگر تخلفی صورت گرفته، پلمپ شود.

از سوی دیگر باید تمام مراکز گردشگری کاملاً بسته باشد و در استان برای این مهم، تصمیم گرفت و اجازه نداد هیچ فردی در هیچ‌یک از اینگونه مراکز اقامت داشته باشند؛ هچنین باید به مسافران سخت بگیریم تا وارد همدان نشوند.

* مردم، کنترل کنند

این مهم بخشی از اقدامات مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برای عدم پذیرش مسافران در برخی مراکز خواهد بود، بخش مهم‌تر و آسیب‌پذیرتر استان و شهر همدان به خود هم‌استانی‌ها و همشهریان ما باز می‌گردد.

با توجه به اینکه طی سالیان گذشته همدان به‌عنوان مهاجرفرست‌ترین و مهاجرپذیرترین شهر‌ها محسوب می‌شود؛ بسیاری از همشهریان ما، غیربومی هستند و بسیاری از همدانی‌ها هم در سایر شهرها و استان‌های کشور اقامت دارند. از این‌رو بخشی از ورودی‌های شهر که عمده‌ترین آن محسوب می‌شود، مرتبط به خود هم‌استانی‌ها و همشهریان ماست که مهمان، قبول می‌کنند.

امروز عده‌ای هم‌استانی‌ها و همشهریان ما که در روستاها و شهرها ساکن هستند؛ برادران، خواهران، پدران و مادران، اقوام و دوستان را در منازل خود جای داده‌اند که این مهم نیز جای نگرانی دارد.

مجموعه مدیریتی استان شاید نمی‌تواند برای کنترل این بخش از بحران پیش‌رو، ورود کند، زیرا این میهمانان وارد منازل خود شد‌ه‌اند و این مهم در روستاها و شهرها، غیرقابل کنترل است؛ از این‌رو برای کنترل این بخش از بحران، می‌طلبد که خود همشهریان، کنترل کنند، تذکر دهند و اجازه ندهند کسی وارد شهر شود.

مجموعه مدیریتی استان نهایت می‌توانند پذیرش مسافر در هتل‌ها، مهمانپذیرها و خانه‌مسافرها را کنترل کند، اما این مهم برای خانه مردم، امکان‌پذیر نیست؛ در نهایت اگر ورودی‌های شهر هم کنترل شود، بازگشت درصد کمی از مسافران، امکان‌پذیر است.

* در خانه بمانید

متأسفانه امروز در همدان، آنگونه که انتظار می‌رفت شهروندان در منازل خود بمانند، محقق نشده است؛ از این‌رو مجددا خواهشمندیم تا مردم خود را مصون نگه دارند، در منازل بمانند و دیگران را نیز تشویق کنند تا این بحران بزرگ را پشت سر بگذاریم.

حمید بادامی‌نجات، نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان طی ارسال پیامی ضمن شادباش نوروز ١٣٩٩ همراه با سلامتی و شادکامی، نسبت به توییت آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و عدم حضور مردم در منازل خود واکنش نشان داد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *