آزادسازی حریم رودخانه‌ها منع قانونی ندارد

آزادسازی حریم رودخانه‌ها منع قانونی ندارد

رئیس شورای اسلامی شهر همدان اعلام کرد: تأکید شورای شهر بر این است که شرکت آب منطقه‌ای استان در اسرع وقت نسبت به تحویل رودخانه گنج‌نامه به شهرداری اقدام کند؛ زیرا آزادسازی حریم رودخانه‌ها منع قانونی ندارد.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ سید مسعود عسگریان در پنجاه‌وپنجمین صحن شورا، گفت: به محض اینکه حریم رودخانه گنجنامه آزادسازی و مسیر آن به شهرداری همدان تحویل داده شود؛ برنامه و عملیات اجرایی ساماندهی پیاده‌راه‌سازی حریم رودخانه همراه با رعایت تمام ضوابط مسیر کوهستانی و حفظ منابع‌طبیعی و سرانه فضای سبز آغاز خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه به‌طور قطع در مسیر حرائم رودخانه گنج‌نامه هیچ‌گونه درختی قطع نمی‌شود؛ اظهار کرد: تنها مسیر آزاد شده، ساماندهی و بازسازی خواهد شد تا به عنوان ظرفیت جدید گردشگری در اختیار شهروندان قرار گیرد.

به گفته عسگریان؛ خوشبختانه حمایت‌های ویژه دادستان همدان از مدیریت‌شهری و سایر دستگاه‌های اجرایی بسیار قابل توجه بوده است و در زمینه آزادسازی حریم رودخانه به‌عنوان مدعی‌العموم پیش‌قدم بود که دلگرمی برای همه مسئولان است.

وی تأکید کرد: در صورت آزادسازی حریم مسیر رودخانه گنج‌نامه، ظرفیت جدید گردشگری برای شهر همدان ایجاد خواهد شد.

رئیس شورای شهر همدان با توجه به اینکه دادستانی همدان اقدامات قانونی در راستای احقاق حقوق شهروندان را اعمال می‌کنند، گفت: در این زمینه می‌طلبد سایر دستگاه‌های اجرایی هم متناسب با حمایت‌های خوب قضایی، اقدامات شایسته خود را داشته باشند.

عسگریان ادامه داد: اگر در مسیر رودخانه گنج‌نامه، فاضلاب هم وجود داشته باشد، امیدوارم شرکت آب‌وفاضلاب استان همدان همکاری لازم را به‌منظور جداسازی آب و فاضلاب آن مسیر، اعمال کند. 

وی همچنین ابراز امیدواری کرد: جهاد کشاورزی استان همدان نیز در بحث حفظ درختان و فضای سبز این مسیر همکاری لازم را داشته باشد.

رئیس شورای شهر همدان در پایان گفت: شهرداری نیز در حد مقدورات و شورای شهر هم در راستای حمایت و نظارت بر عملکرد دستگاه‌های مربوطه و پشتیبانی‌های لازم در قالب تصویب مصوبات، اقدام خواهند کرد تا این مسیر گردشگری منحصربه‌فرد به شهروندان همدانی هدیه داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *