عملکرد شهرداری همدان در بین سایر شهرداری‌ها قابل قدردانی است

عملکرد شهرداری همدان در بین سایر شهرداری‌ها قابل قدردانی است

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان از آغاز جلسات بررسی شش‌دوازدهم بودجه سال ۹۹ شهرداری همدان در شورا خبر داد و گفت: عملکرد شهرداری همدان در بین سایر شهرداری‌ها قابل قدردانی است.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ حمید بادامی‌نجات در جلسه بررسی شش‌دوازدهم بودجه سال ۹۹ شهرداری، گفت: بررسی شش‌دوازدهم بودجه سال ۹۹ شهرداری یکی از اساسی‌ترین مباحث حوزه مدیریتشهری است که در این جلسات هم به دنبال شناسایی نقاط ضعف و قوت مدیریتشهری هستیم تا در حوزه اجرایی، اصلاح شود.

بادامی‌نجات با بیان اینکه عملکرد دو مجموعه شورای شهر و شهرداری به‌هم گره خورده است؛ اظهار کرد: اگر شهرداری به درستی عمل کند، قطعاً نشاندهنده این مهم بوده که عملکرد شورا خوب بوده است و اگر شورای شهر، خوب اقدام کند، حرکت شهرداری می‌تواند پیش‌رو باشد.

به گفته وی؛ بر اساس شواهد موجود، شهرداری همدان طی ۲ تا ۳ سال گذشته در بسیاری از مباحث نسبت به شهرهای همتراز و برخی کلانشهرها، جلوتر است؛ به‌گونه‌ای اگر بتوانیم این عملکردها را با شاخصه‌، به عدد تبدیل کنیم، این ادعا به راحتی اثبات می‌شود.

بادامی‌نجات افزود: حوزه درآمد شهرداری و حوزه‌های مختلف توسعه‌ای در شهر همدان بر اساس بررسی کلیات شش‌دوازدهم بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری، بسیار مناسب بوده و عملکرد مجموعه در حوزه عمرانی، خدمات شهری و فرهنگی قابل‌قبول بوده که خوشبختانه این مهم در جامعه هم کاملاً ملموس است.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان افزود: طبیعی است که انتقاداتی هم به سیستم شهرداری وجود داشته باشد؛ البته کارکرد مجموعه بزرگی مانند شهرداری همدان که بودجه عمرانی آن چندین برابر بودجه عمرانی استان همدان است و همراه با تعداد بالای نیروی انسانی به ارائه خدمات گسترده اقدام می‌کند، جای تأمل دارد و قابل مقایسه با هیچ یک از دستگاه‌های اجرایی استان نیست.

بادامی‌نجات معتقد است: ممکن است در مسیر ارائه خدمات در سطح شهر، ایراداتی هم وجود داشته باشد که قطعا جلسات مختلف به‌منظور رفع این ایرادات، تشکیل می‌شود و عملکرد مثبت را هم اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی افزود: طی بررسی جزئیات و آیتم‌های مورد نظر در بودجه، نقاط قوت و ضعف را مشخص کرده و در راستای رفع یا بهبود آنها اقدام خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه هزینه‌های جاری امسال به‌ویژه در بحث حقوق و مزایای نیروی انسانی شاهد افزایش قابل توجهی بوده‌ایم؛ خطاب به مدیران شهرداری درخواست کرد: بر اساس قانون افزایش حقوق برای تمامی پرسنل قراردادی، شرکتی و… تأمین شود.

بادامی‌نجات با تأکید بر بررسی جدی تبصره‌های ذیل بودجه شهرداری که مورد نظر شورای شهر همدان بود، گفت: شهرداری همدان در این حوزه می‌توانست عملکرد بهتری را ارائه دهد. البته چندین اولویت شورا مورد توجه ویژه شهرداری قرار گرفته؛ اما در چندین مورد دیگر از جمله در تأمین مالی و انعقاد قراردادهای حوزه فناوری دارای ضعف جدی بوده است که باید بر اساس تأکیدات فراوان شورا، در این حوزه هم بیشتر کار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *