جوابیه شورای شهر همدان برای حمایت از پروژه سرمایه‌گذاری مخابرات

جوابیه شورای شهر همدان برای حمایت از پروژه سرمایه‌گذاری مخابرات

پیرو انتشار مطلبی در خصوص تخفیف و تقسیط پروانه تجاری پروژه سرمایه‌گذاری هایپرمارکت واقع در خیابان میرزاده عشقی، پیچ زندان که با مشارکت یکی از سرمایه‌گذاران و شرکت مخابرات کشور در حال ساخت است و پیرو انتشار فیلم یکی از اعضای شورای شهر همدان در این زمینه، به اطلاع می‌رساند:


«این پروژه از سال ۱۳۹۵ از طریق یکی از سرمایه‌گذاران و شرکت مخابرات پیگیری شده و تمام مراحل قانونی خود را در کمیته فنی و کمیسیون ماده ۵، طی کرده است.

پروژه پیچ زندان که مساحتی نزدیک به ۹۰ هزار مترمربع دارد، مشمول تخفیف‌های عمومی شورای شهر شده است؛ بر اساس مصوبات شورا، اینگونه تخفیف‌ها در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران برای اشخاصی که در املاک بیش از ۵۰ هزار مترمربع سرمایه‌گذاری می‌کنند، اعمال می‌شود. البته نه تنها این پروژه، بلکه تمام پروژه‌های سرمایه‌گذاری از جمله پروژه عصر طلایی و… که بیش از ۵۰ هزار مترمربع هستند، شامل این تخفیف می‌شوند.

مبلغ پروانه تجاری پروژه مخابرات، کاملاً شفاف و بر اساس دفترچه تعرفه عوارض محلی سال ۱۳۹۸ محاسبه شده که مبلغی نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.

چندی پیش تمامی مدیران ارشد و شهری در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان واقع در دادگستری استان همدان گردهم آمدند و تصمیم بر این مهم بود تا با توجه به اینکه این پروژه باید نقدینگی بسیار بالایی در ابتدای امر به شهرداری همدان برای پروانه پرداخت کند و شاید دیگر امکان ساخت آن پروژه را نداشته باشد، بر اساس ماده ۳۲ آیین‌نامه مالی و معاملاتی شهرداری‌ها و ماده ۵۹ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، تصمیم به تقسیط مبلغ این مهم، گرفته شده است.

گفتنی است؛ شورای شهر بر اساس قانون در زمینه ارائه مجوز ساخت و تغییر کاربری، تصمیم‌گیرنده نیست؛ بلکه کمیته فنی، کمیسیون ماده ۵ و مدیران استانی می‌توانند در این زمینه‌ها تصمیم‌ بگیرند. از سوی دیگر تصمیم بر تقسیط پروانه پروژه مورد نظر هم خروجی نشست ستاد اقتصاد مقاومتی بوده که در شورای شهر به تصویب رسیده است.

همچنین بر اساس فرمول مشخص که به تأیید شورای شهر همدان نیز رسیده، سالیانه درصدی به عنوان سود به مبلغ تقسیط شده پروانه، اضافه شده است.

از سوی دیگر شورای شهر همدان متعهد شده است تا از تمامی سرمایه‌گذارانی که پروژه‌های محرک توسعه در دست دارند و موجب رونق اقتصادی و گردشگری شهر می‌شوند، حمایت کند؛ از این‌رو پروژه سرمایه‌گذاری مخابرات نیز جزو پروژه‌هایی است که به رونق اقتصادی و گردشگری شهر همدان کمک می‌کند و محرک توسعه شهر خواهد بود.

پروژه سرمایه‌گذاری هایپرمارکت با وجود ظرفیت جغرافیایی شهر همدان در سطح کشور، نزدیکی ۹ مرکز استان کشور از ٣ ساعت و کمتر از آن به این منطقه و بهره‌گیری از ظرفیت جذب و خرید مردم استان‌های همجوار اقدام خواهد کرد که ظرفیت استثنایی محسوب می‌شود.

شورای شهر همدان از تمام سرمایه‌داران به‌منظور سرمایه‌گذاری در شهر همدان، دعوت می‌کند و از چنین پروژه‌هایی به‎عنوان محرک توسعه شهر، نهایت استقبال را خواهیم داشت. البته شورای شهر همدان نیز متعهد می‌شود که تخفیفات و تسهیلات لازم را برای حمایت از آنان ارائه دهد.

همچنین لازم به توضیح است در پروژه‌های سرمایه‌گذاری علاوه بر هنگام ساخت، پس از اتمام عملیات اجرایی، شاهد ایجاد اشتغال خوبی در استان همدان خواهیم بود؛ از این‌رو باید در نحوه برخورد و حمایت از سرمایه‌گذاران به‌ویژه سرمایه‌گذار بومی نهایت دقت و ظرافت را داشته باشیم و موجب فرار سرمایه‌دار و سرمایه‌گذار خوب از شهر همدان نشویم.»

 

 

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *