بلندمرتبه‌سازی در دامنه‌های الوند متوقف شود

بلندمرتبه‌سازی در دامنه‌های الوند متوقف شود

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: مدیریت‌شهری باید بلندمرتبه‌سازی در قسمت دامنه‌های شمالی الوند را متوقف کند.

به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حجت‌الاسلام ناصر صفری‌افلاکی در صحن شورا، گفت: حفظ محیط زیست و منابع طبیعی یکی از قوانین طبیعی، فطری، الهی و حقوقی محسوب می‎ شود که سال‌ها در دنیا حاکم بوده و توسعه پایدار هم بر اساس حفظ این اصول، مبتنی شده است.
صفری‌افلاکی با اشاره به فتوای مراجع، رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری در حوزه حفظ منابع‌طبیعی، افزود: بر اساس تأکیدات رهبر معظم انقلاب، ساخت مسجد و حوزه هم در منابع طبیعی صحیح نیست.
به گفته وی؛ ویژگی خاص شهر همدان بر محور منابع طبیعی، رشته کوه زیبای الوند و دامنه‌های سرسبز منحصربه‌فرد است که این چشم‌انداز به‎ عنوان هویت شهر، میراث و هدیه الهی برای مردم این دیار محسوب می‎ شود؛ از این‌رو همگان وظیفه حفاظت از این میراث طبیعی را برعهده داریم.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه مدیریت‌شهری باید بلندمرتبه‌سازی در قسمت دامنه‌های شمالی الوند را متوقف کند تا این منظره شهری، ناپدید نشود؛ اعلام کرد: متأسفانه احداث ساختمان در مناطق طبیعی شهر از سوی برخی از ارگان ‎های دولتی توجیه ندارد.
صفری‌افلاکی با اشاره به تصرف بیش از ۶۰ هکتار از مناطق کوهستانی شهر همدان برای ساخت یک مرکز تولید رسانه‎‌ای بر مبنای تصمیم غیرمنطقی دو دهه اخیر، تأکید کرد: در حال حاضر مدیران ما دیگر نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *