شهرداری، سیاست‌های کلان شهر ایمن و امن را تدوین و اجرایی کند

شهرداری، سیاست‌های کلان شهر ایمن و امن را تدوین و اجرایی کند

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان با بیان اینکه شهر ایمن وامن یکی از بنیادی‌ترین معیارهای شهر پایدار است، گفت: شهرداری باید سیاست‌های کلان آن را تدوین و اجرا کند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ علی‌اکبر نظری با اشاره به اهمیت موضوع بهداشت محیط زیست و دفن اصولی پسماند، اظهار کرد: ۱۶ مورد در کمیسیون خدمات شهری شورای شهر در این خصوص بررسی و اقدامات لازم به منظور تحقق آنها پیش‌بینی شد.

وی با بیان اینکه ایجاد چشم‌انداز وخلق مناظر زیبای شهری در تمام عرصه‌های فضای شهری یکی از رویکردهای خدمات شهری است که شهرداری باید آن را مدیریت کند، گفت: شهر ایمن وامن یکی از بنیادی‌ترین معیارهای شهر پایدار است که شهرداری باید سیاست‌های کلان آن را تدوین واجرا کند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان بیان کرد: شهر پیشرفته و پویا شهری است که از تجهیزات، تاسیسات و امکانات زیر بنایی لازم برخوردار باشد و بتواند نیازهای اجتماعی جامعه را پاسخگو باشد و آرامش را برای مردم به ارمغان بیاورد.

نظری با بیان اینکه خدمات شهری باید با یک هارمونی هماهنگ و نظامند، رنگ، هویت و تاریخ در شهر ایجاد کند تا مردم از دیدن این مناظر لذت ببرند، افزود: استفاده از متخصصین زیباشناسی شهری وهنرمندان معماری یک فرض در جامعه شهری بوده و باید اسلوبی بکار گرفته شود تا کمبودهای مدرنیته را جبران کند.

وی با تأکید بر اینکه آرامش بصری یک مسئله مهم و حیاتی برای شهرها بوده و شهرداری‌ها باید این زمینه را فراهم آورند، تصریح کرد: یکی از حوزه‌های مدیریت شهری، مدیریت پسماند است، مدیریت درست پسماند می‌تواند یک سرمایه‌گذاری خوب برای شهر بوده و در این راستا باید از شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کرده و از آن برای کسب سود و منفعت بهره‌برداری لازم صورت گیرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان ادامه داد: باید با برنامه‌ریزی دقیق و جذب نیروهای کارآمد و متخصص به سازمان مدیریت پسماند نسبت به ایجاد مدیریتی علمی و کارآمد اقدامات لازم را انجام دهیم.

نظری با تأکید بر اینکه در زمینه زباله باید از واسطه‌گری جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: باید قشر مستضعف فعال در این زمینه ساماندهی شده و مستقیما با آنها ارتباط برقرار کرد؛ زباله‌گردان باید جمع آوری شوند چرا که امنیت وآرامش محیط زیست درگرو این مطلب است.

وی با تأکید بر اینکه باید هرگونه خدمات سلب کننده آسایش و آلودگی محیط زیست از جامعه جدا شده واقدامات لازم در خارج شهر دیده شود، یادآور شد: شهر باید عاری از آلودگی‌های صوتی باشد و شهرداری‌ها براساس قانون به منظور سامان بخشیدن این معضل اقدامات شایسته‌ای به عمل آورند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان اظهار کرد: شهر پایدار و با نشاط یک هدف غایی است که طراحان، برنامه‌ریزان ومدیران شهر باید به دنبال آن باشند تا جامعه به سمت آرامش و آسایش حرکت کند.

نظری با بیان اینکه باید با تبدیل سایت‌های زباله به فضای سبز و برطرف کردن آلودگی از طریق کاشت گیاهان و درختان بومی (گیاه پالایی) اقدام کرد، گفت: تحقیق وبررسی در زمینه آلودگی محیط زیست و استفاده از متدهای جهانی در این زمینه ضروری است.

وی ایجاد فرهنگ جداسازی زباله تر از خشک و استفاده از این ثروت و سرمایه ملی را لازم دانست و بیان کرد: ایجاد سایت ضایعات در خارج از شهر و پاکسازی مناطق شهری از این آلودگی ازدیگر الزامات در این خصوص است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *