نتایج سرشماری در همدان هرچه سریع‌تر اعلام شود

مهدی حیدری

نتایج سرشماری در همدان هرچه سریع‌تر اعلام شود

 

رییس کمیسیون فنی، عمرانی شورای شهر همدان با انتقاد از عدم ارائه نتیجه طرح سرشماری نفوس و مسکن در شهرستان همدان، گفت: نتیجه سرشماری مبنای بسیاری از برنامه‌ریزی‌های شهری در طرح جامع و سایر مباحث سرشماری است اما اینکه چرا اعلام نمی‌شود جای سوال است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مهدی حیدری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حوزه مسائل عمرانی و ترافیکی شهر همدان چند مسئله قابل توجه است، اظهار کرد: سال‌ها به دنبال احداث کنارگذرها و تکمیل آنها هستیم که در صورت تحقق زودتر این موضوع، بسیاری از پروژه‌های تقاطع غیرهمسطح به مدیریت شهری تحمیل نمی‌شد.
وی با تأکید بر اینکه به نوعی در تقاطع غدیر و شهید همدانی جور عملیات عمرانی استانی را می‌کشیم، گفت: اگر کنارگذرها احداث می‌شد، مدل تقاضا و جذب سفر تغییر کرده و بسیاری از عبورهای برون شهری به داخل شهر منتقل نمی‌شد.
رییس کمیسیون فنی، عمرانی شورای شهر همدان در ادامه بیان کرد: موضوع قطار شهری می‌تواند هم به عنوان فرصت و هم به عنوان تهدید مطرح باشد؛ در بحث فرصت‌ها می‌توانیم در قالب این طرح از بسیاری بودجه‌های ملی یا استانی استفاده کرده و مدل حمل و نقلی جدید و یک برند و جاذبه به شهر اضافه کنیم.
حیدری جانمایی نادرست قطار شهری را تهدیدی در این موضوع برشمرد و افزود: در صورت جانمایی اشتباه، زیرساخت‌ها را نابود می‌کنیم و باید به خروجی‌های طرح جامع حمل و نقل و بازنگری‌ آن هم در این حوزه توجه شود.
وی موضوع ترافیک را از دیگر موضوعات آزاردهنده در شهر همدان دانست و تصریح کرد: زمانی ترافیک در شریانی‌ها و در ساعات خاصی اتفاق می‌افتاد اما اکنون در ریزمحلات نیز ترافیک‌های سرسام‌آور و وحشتناکی را شاهد هستیم.
رییس کمیسیون فنی، عمرانی شورای شهر همدان ادامه داد: با این روند رشد نرخ ترافیک مطمئناً طی سال‌های آینده با مشکلات و چالش‌های بسیاری مواجه خواهیم بود.
حیدری خاطرنشان کرد: سال ۱۴۰۰ طبق آمار مراجع رسمی حدود ۱۱ هزار و ۴۷۹ وسیله نقلیه در برابر ۶۹۰ دستگاه از رده خارج شده به وسایط نقلیه شهر همدان افزوده شده است.
وی با بیان اینکه همدان تا چه زمانی می‌خواهد محل تزریق خودروها بدون از رده خارج کردن باشد، یادآور شد: افزایش خودروها بار سرسام‌آوری در بحث نگهداری و توسعه معابر و توقف‌گاه‌های عمومی به شهرداری تحمیل می‌کند.
رییس کمیسیون فنی، عمرانی شورای شهر همدان اظهار کرد: شورای ششم به موضوع جداسازی فاضلاب از رودخانه‌ها همدان به عنوان یکی از میراث طبیعی شهر توجه داشته و اگر سایر دستگاه‌ها نیز با عزمی همگانی به کمک شهرداری بیایند، پنج رودخانه همدان پاک خواهد شد.
حیدری در ادامه با انتقاد از عدم ارائه نتیجه سرشماری، گفت: نتیجه سرشماری مبنای بسیاری از برنامه‌ریزی‌های شهری در طرح جامع و سایر مباحث سرشماری است اما اینکه چرا اعلام نمی‌شود جای سوال است!
وی با تأکید بر اینکه ماه‌ها از پایان سرشماری آن هم با استفاده از ابزار دیجیتال گذشته و به طور قطع جمع‌بندی نیز انجام شده است، بیان کرد: نتیجه این طرح باید در اسرع وقت اطلاع‌رسانی عمومی شود، در غیر این صورت باید دید هدف از عدم اعلام نتایج طرح سرشماری چیست؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *