ضرورت افزایش نظارت بر روزبازارها، بازارچه‌ها و میدان تره‌بار همدان

ضرورت افزایش نظارت بر روزبازارها، بازارچه‌ها و میدان تره‌بار همدان

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان بر افزایش ساماندهی و نظارت بر روزبازارها، بازارچه‌های محلی و میدان میوه و تره‌بار قدیم تأکید کرد.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ علی اکبر نظری در جلسه کمیسیون خدمات شهری شورا گفت: شهرداری بر اساس وظیفه ذاتی خود باید با توان مضاعف برای رفع مشکلات و معضلات شهری به‌ویژه در خصوص ساماندهی روزبازارها، بازارچه‌های محلی و میدان میوه و تره‌بار قدیم اقدام کند.
وی معتقد است: بیشتر کاستی‌های سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری در حوزه ساماندهی به‌عنوان مهمترین وظیفه آن مجموعه دیده می‎شود که باید هر چه سریع‌تر برطرف شود.
نظری با بیان اینکه محیط میدان میوه‌ و تره‌بار قدیم از منظر بهداشت به‌هیچ وجه قابل قبول نیست؛ افزود: با توجه به اینکه ساماندهی این مرکز بر عهده شهرداری است، باید نسبت به ورود شبکه بهداشت و درمان در این عرصه اقدام کند. همچنین عدم رعایت نظافت از سوی غرفه‌داران هم مشهود بود که باید مکلف به پاکیزه نگه‌داشتن محوطه خود باشند.
وی ادامه داد: تجمع گسترده جمعی از معتادان و موادفروشان در اطراف میدان میوه و تره‌بار به‌عنوان اصلی‌ترین ورودی شهر همدان، معضل دیگری است که انتظار می‌رود در این زمینه شورای تأمین و نیروهای انتظامی هم ورود پیدا کنند تا نسبت به ساماندهی آنها اقدام شود.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر پیشنهاد داد: با توجه به حضور پایگاه‌های محله‌ای در هر محله، باید مکان مناسبی در تمامی محلات شهر، مجاور پارک‌ها با هماهنگی شهرداری مناطق به‌منظور شکل‌گیری بازارچه‌های محلی تعیین شود تا از تمرکززدایی این مراکز در مرکز شهر جلوگیری کنیم.
نظری همچنین با تأکید بر اینکه شهرداری همدان می‌تواند در حوزه اقتصادی شهر به‌ویژه تسهیل روند بازار و شکست تورم، نقش اثربخشی ایفا کند، عنوان کرد: متاسفانه متصدیان سازمان‌های جهاد کشاورزی و صمت، شناختی خوبی نسبت به بازار ندارند؛ از این‌رو با در اختیار قرار دادن امکانات و تزریق محصولات مورد نظر با قیمت مناسب به غرفه‌داران بازارچه‌های محلی و همچنین روزبازارها از سوی شهرداری می‌توانیم شاهد تعدیل قیمت‌ محصولات مصرفی و… باشیم؛ در حالی‌که در حال حاضر برعکس این مباحث هم‌گام با تورم موجود، رخ می‌دهد و نیازمند نظارت بیشتری است.
وی با تأکید بر اینکه سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری همدان باید مکلف شود تا دکه‌های فرسوده و واقع در میدان میوه‌ و تره‌بار را ظرف مدت یک ماه جمع‌آوری کند؛ بیان کرد: این سازمان باید ظرف مدت یک هفته تمامی مناطق مورد نظر در سطح شهر را به‌منظور اخذ تصمیمات لازم برای جانمایی مناسب و جابه‌جایی روزبازارها به کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اعلام کند.
نظری همچنین با اشاره به ابلاغ استانداری همدان به‌منظور اجرای طرح ارتقای معیشت و تأمین اقلام و کالاهای اساسی از سوی شهرداری‌ها، گفت: این امر مبنی بر مشارکت فعال مدیریت‌شهری در اجرای طرح به منظور کنترل و تعدیل قیمت و تأمین معیشت آحاد مردم بوده که خوشبختانه شهرداری همدان ورود خوبی داشته است؛ اما باید هماهنگی دستگاه‌های مربوطه با این مجموعه شهری بیشتر شود تا بتوانیم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود خدمات‌رسانی شایسته‌تری به شهروندان همدانی داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *