منتظر تحول جدی در حوزه خدمات شهری همدان هستیم

این پست رو به اشتراک بگذارید

منتظر تحول جدی در حوزه خدمات شهری همدان هستیم

رئیس شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: باید در حوزه خدمات شهری، الگوگیری مناسب صورت گیرد؛ از این‌رو در انتظار تحول جدی‌ در این حوزه هستیم.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ کامران گردان در بازدید سرزده از معاونت و مدیریت خدمات شهری شهرداری همدان به‌منظور بررسی اقدامات این حوزه در زمینه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و همچنین بررسی برنامه‌ها و طرح‌های اجرایی حوزه مدیریت جدید خدمات شهری شهرداری، گفت: با توجه به اینکه شهر همدان به تمیزی، نظافت و زیبایی شهر معروف است و حوزه خدمات شهری به‌عنوان ویترین شهر محسوب می‎شود، هرگونه اقدام در این حوزه شهری، بسیار دشوار است.

وی اعلام کرد: ارائه هر گونه طرح و لایحه اثربخش در راستای تغییر و تحول جدی در حوزه خدمات شهری را در شورای شهر همدان پذیرا هستیم تا شاهد ارائه خدمات مناسبت‌تر به شهروندان باشیم.

گردان معتقد است: خوشبختانه در حوزه خدمات شهری مشکل خاصی ندارم؛ اما بهتر از اینها هم می‌توان، کار کرد.

گردان با اشاره به انتصاب مدیریت جدید خدمات شهری شهرداری همدان، اظهار کرد: هرگونه تغییر و تحول مدیریتی باید همراه با نوآوری باشد که امید است تجربه و پشتکار مدیریت جدید با شرایط مناسب‌تر گره خورده و شاهد تحولات اساسی در این حوزه باشیم.

وی افزود: بر اساس اعلام گزارش معاونت و مدیریت خدمات شهری شهرداری همدان؛ خوشبختانه تغییر رنگ و فرم لباس‌ پاکبانان شهرداری همدان، ثبت پیام‌های حوزه خدمات شهری در سیستم فناوری جدید و خروج حوزه مرکز فرماندهی خدمات شهری از حالت سنتی، انجام امور طب کار، حضور یک کارشناس بهداشت مستقر در مناطق ۴گانه به‌منظور ارائه مشاوره به کارگران و خانواده‌های آنان و… هم در فرصت زمانی محدود تغییر و تحول قابل‌توجهی بوده که امید است این روند همچنان ادامه یابد.

رئیس شورای شهر همدان از تشکیل تعاونی مسکن کارگران شهرداری همدان خبر داد و بیان کرد: این خبر خوش را معاون خدمات شهری شهرداری اعلام کرد که خوشبختانه تا پایان سال ۱۳۹۹ به نتیجه خواهد رسید؛ از این‌رو رسیدگی به امور رفاهی پرسنل از لحاظ اصول مدیریتی، بسیار ارزشمند است.

گردان در ادامه ضمن قدردانی از عملکرد مدیریت شهری در عزم جهادی در مقابله با بحران ویروس کرونا؛ گفت: عزم مسئولان استان رسیدن به وضعیت مناسب در حوزه سلامت است و مدیریت‌شهری نیز برای تحقق این هدف، اقدام‌های جهادی خود را با قوت ادامه می‌دهد، از این حیث، نمونه اعلام شد که جای افتخار دارد.

وی ابراز امیدواری کرد تا مهار شیوع ویروس کرونا، نیروهای شهرداری همدان با تمام تجهیزات در خدمت حوره سلامت استان هستند.

گردان با تأکید بر اینکه شست‌وشوی منظم باکس‌های زباله و کاهش ماندگاری زباله در سطح شهر به‌عنوان منشأ آلودگی از جمله اقدامات مورد توجه حوزه خدمات شهری شهرداری برای مهار شیوع ویروس کروناست؛ گفت: بر اساس اعلام معاون خدمات شهری شهرداری، وبگاه تخصصی ستاد پیشگیری و کنترل ویروس کرونا به نشانی www.corona.hamedan.ir به‌منظور درج اخبار روزانه، اطلاعیه محورها و مسیرهای ضدعفونی و گندزدایی، محتوای آموزشی و اطلاع رسانی پیشگیری از ویروس کرونا؛ امکان دسترسی سریع به دستورالعمل‌های کنترل و پیشگیری از ویروس کرونا، آمار و پیام‌ها و توصیه‌های بهداشتی و… راه‌اندازی شده که اقدام قابل‌توجهی است.

وی همچنین با تأکید بر فرهنگ‌سازی استفاده از ماسک در بین کارگران خدمات شهری برای حفظ جان خود و جامعه، اظهار کرد: متأسفانه گاه دیده می‌شود که شهروندان، ماسک، دستکش و… استفاده شده را در فضای عمومی شهر رها می‌کنند که توصیه می‌شود به دلیل حفظ سلامت خود، جامعه و پاکبانان از رهاسازی آنان در سطح شهر، خودداری شود.

رئیس شورای شهر همدان همچنین با تأکید بر اینکه روزبازارها به‌عنوان محل تجمع پرخطر، تهدید بزرگی برای سلامت محسوب می‎شوند که می‌بایست بر اساس تذکرات پیش از اینها ساماندهی می‌شدند؛ گفت: تعیین فاصله مشخص، خط‌کشی و ایجاد سایبان از جمله موارد مورد تأکید ما بوده که متأسفانه عملیاتی نشده است و هم‌اکنون نیز کنترل وضعیت این مناطق با وجود شرایط بحرانی کرونا و از سوی دیگر اقتصادی، غیرقابل امکان است؛ از این‌رو از شهروندان درخواست داریم که حداکثر رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در این حوزه داشته باشند.

گفتنی است؛ در پایان وحید علی‌ضمیر، معاون خدمات شهری شهردار همدان در راستای اقدامات این حوزه در زمینه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گزارش‌های مبسوطی پرداخت و در ادامه مرتضی رضایی، مدیر جدید خدمات شهری شهرداری همدان هم به ارائه طرح‌های اجرایی حوزه مدیریتی خود اشاره کرد.

انتهای پیام/

رئیس شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: باید در حوزه خدمات شهری، الگوگیری مناسب صورت گیرد؛ از این‌رو در انتظار تحول جدی‌ در این حوزه هستیم.ن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *