شکل‌گیری مثلت زاگرس‌نشینان برای اشتراک‌گذاری ظرفیت‌های گردشگری

شکل‌گیری مثلت زاگرس‌نشینان برای اشتراک‌گذاری ظرفیت‌های گردشگری

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان اعلام کرد: توافقنامه همکاری مشترک گردشگری ۳ شهر همدان، کرمانشاه و سنندج به امضای شهرداران این شهرها رسید تا ضمن شکل‌گیری مثلت زاگرس‌نشینان، ظرفیت‌های گردشگری ۳ استان به اشتراک گذاشته شود و مظلومیت گردشگری غرب کشور از بین برود.

به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ حسین قراباغی در نطق پیش از دستور صحن شورا ضمن تبریک فرارسیدن هفته خبرنگار و با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداران شهرهای همدان،ْ کرمانشاه و سنندج با محوریت ایجاد مسیر گردشگری تاریخ و تمدن ایران؛ گفت: سال گذشته مبحث مسیر گردشگری غرب کشور با محوریت بهره‌گیری از ظرفیت‌های گردشگری موجود در کمیسیون تخصصی اقتصاد، سرمایه‎گذاری و گردشگری شورای شهر همدان آغاز شد که مورد حمایت اعضای شورا قرار گرفت؛ از این‌رو دبیرخانه مشترک ۳ شهر شکل گرفت که ضمن پیگیری‌های صورت گرفته، مقرر شد توافق‌نامه‌ای در بحث بهره‌گیری از ظرفیت‌های گردشگری و… داشته باشیم.

وی افزود: در نشست زاگرس‌نشینان به میزبانی شهرداری کرمانشاه با همراهی تعدادی از اعضای شورای شهر همدان، روسای کمیسیون‌های تخصصی گردشگری شوراها، شهرداران، معاونان مدیر ارشد استان کرمانشاه و با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو برای ثبت مسیر گردشگری به‌عنوان ۳ شهر خلاق موسیقی، خوراک و صنایع‌دستی به‌منظور توسعه گردشگری شهری، تفاهم‌نامه امضا شد.

قراباغی ادامه داد: این طرح با امضای توافق‌نامه بین شهرداران به صورت رسمی آغاز شد و مقرر شد در برنامه عملیاتی ۶ ماهه، مقدمات کار در دو بخش کرونازیستی و پساکرونا به‎منظور پایه‌گذاری این مسیر، پیگیری شود.

وی با تأکید بر اینکه ثبت مسیر گردشگری، رویداد مهمی است که موجب می‌شود غرب کشور مورد توجه گردشگران قرار گیرد؛ معتقد است: ارتقا و رونق صنعت گردشگردی یکی از مهمترین مباحث در حوزه اقتصادی و جذب سرمایه‌گذار و گردشگر است.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان؛ ایجاد کریدور گردشگری غرب کشور را رویداد مهمی برشمرد و افزود: این مهم تأثیر به‌سزایی در ارتقای صنعت گردشگری شهری برای همدان به‌عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین و همچنین شهرهای سنندج و کرمانشاه خواهد داشت.

قراباغی همچنین گفت: در این تفاهم‌نامه؛ تبادل فضاهای تبلیغاتی، برگزاری دیدارهای مشترک و احیای منطقه گردشگری غرب کشور توسط همدان، کرمانشاه و سنندج پیش‌بینی شده است که امیدواریم با هم افزایی و همگرایی از این ظرفیت بالقوه و بالفعل بهره‌مند شویم.

وی؛ برگزاری کارگاه‌های آموزشی یونسکو در منطقه غرب کشور، لزوم برندسازی، تمرکز بر برنامه‌های مرتبط با نوروز و جاده ابریشم، ایجاد جاذبه‌های ویژه و استفاده از ظرفیت‌های مشترک ۳ شهر غرب کشور، تعریف زنجیره تجاری‌سازی و شناسایی بازارهای هدف فعالان گردشگری را جمله مفاد تفاهم‌نامه اعلام کرد.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان در پایان از رونمایی نرم‌افزار زاگرس‌نشینان توسط موسسه هنروران که شرکت همدانی است، به‌منظور معرفی غرب کشور به‌عنوان مقصد سفر گردشگران، خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *