شهرداری برای دکل‌های مخابراتی قانونی عمل کند

شهرداری برای دکل‌های مخابراتی قانونی عمل کند

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: شهرداری همدان باید در حوزه اعطای مجوز به ساماندهی دکل‌های مخابراتی طبق قانون عمل کند.

به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ حسین قراباغی در نطق پیش از دستور سی‌ودومین صحن شورا با اشاره به دستورالعمل تجمیع و ساماندهی دکل‌های مخابراتی (BTS) و تأکید بر رعایت ضوابط این طرح، گفت: شهرداری مکلف شده است مجوز نصب دکل‌ها را بر اساس ضوابط موجود و قوانین ابلاغ شده، ارائه دهد؛ در حالی که امروز شاهد هستیم نصب دکل‌های مخابراتی غیرمجاز، امنیت روانی، بهداشتی و… مردم را زیر سوال می‌برد.

قراباغی افزود: بررسی این مهم در دوره چهارم شورای شهر همدان به مدت ۸ ماه به طول انجامید که در نهایت منجر به تصویب و ابلاغ دستورالعمل آن به شهرداری شد.

وی با تأکید بر اینکه نشست‌های تخصصی با اپراتورهای مخابراتی، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری و همچنین سازمان انرژی اتمی برای چگالی‌سنجی تشعشع‌های دکل‌ها صورت پذیرفت؛ عنوان کرد: بر اساس اظهارنظرات تخصصی، این دکل‌ها به صورت مستقیم بر روی سلامت مردم، موثر است که شورا هم برای حفظ بهداشت محیط و سلامت روانی همشهریان به وظیفه قانونی خود در این زمینه عمل کرد.

قراباغی با اشاره به نصب دکل مخابراتی در منطقه پردیس همدان، اظهار کرد: به‌رغم ابلاغ دستورالعمل تجمیع و ساماندهی دکل‌های مخابراتی در دوره چهارم، شهرداری همدان مجوز نصب دکل مخابراتی را در منطقه پردیس به صورت غیرقانونی ارائه داده است.

وی افزود: با توجه به اینکه نصب این دکل‌ها بسیار مضر است؛ از این‌رو طبق آیین‌نامه باید جلوی کار نصب این دکل در پردیس گرفته شود و در صورت ثبات تخلف، برخورد جدی صورت گیرد که این مهم به صورت تذکر طی ارسال نامه‎ای به شهردار ارائه شده بود.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه شهرداری، قانون و مصوبات شورا را زیر پا گذاشته است؛ گفت: اپراتورها، خدمات حوزه خود را ارائه می‌دهند؛ اما بخاطر سلامت مردم باید بر اساس ضوابط اقدام کنند..

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *