بوعلی سینا، موثرترین چهره در علم و فلسفه جهان اسلامی است

بوعلی سینا، موثرترین چهره در علم و فلسفه جهان اسلامی است


رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: شیخ الرئیس بوعلی سینا، موثرترین چهره در علم و فلسفه جهان اسلامی به شمار می‌رود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، محمود مسگریان در پانزدهمین جلسه صحن شورا ضمن تبریک روز پزشک و روز همدان اظهار کرد: ابوعلی سینا، پزشک، فیلسوف، اندیشمند و نویسنده بزرگ ایرانی بود که از شهرتی جهانی برخوردار است که این حکیم بزرگ موثرترین چهره در علم و فلسفه جهان اسلامی به شمار می‌رود.
مسگریان اضافه کرد: با بیان اینکه ابوعلی سینا از سطح علمی بالایی برخوردار بوده و در جهان شناخته شده است، اظهار داشت: از ویژگی‌های بارز ابن سینا توجه به تعقل و تعبد بود به صورتی که به این دو موضوع توجه ویژه‌ای داشته است.
وی با اشاره به ضرورت تجلیل از بزرگان اندیشه و مشاهیر استان به خصوص ابوعلی سینا، اظهار کرد: امروز همدان این شهر کهن، با سابقه درخشان و فرهنگ غنی خود، مهد و جایگاه این دانشمند بزرگ است که باید قدر آن را دانسته و ارج نهاد.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان اظهار داشت: بوعلی سینا از نابغه های برجسته و جزو شخصیت های کم نظیر جهان و افتخار عالم اسلام است.
مسگریان با یبان اینکه ظرفیت‌های خوبی برای برندسازی در همدان وجود دارد، گفت: علاوه بر بهره گرفتن از علم و دانش و آثار شیخ الرئیس بوعلی سینا، از وجود آرامگاه این فیلسوف قرن نیز برای معرفی همدان در جهان فرصتی برای جذب گردشگر به ویژه گردشگران خارجی استفاده کرد.
 نظری: ضرورت اصلاح رفتار پلیس ساختمان در جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز
رئیس کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و بهداشت شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با انتقاد از نحوه برخورد مامورین شهرداری پلیس ساختمان با جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تعمیرات اماکن، اظهار کرد: نحوه نظارت ماموران شهرداری در حوزه کنترل و نظارت درست نیست.
علی‌اکبر نظری اضافه کرد: در کنترل و نظارت باید ابتدا نظارت به خوبی صورت پذیرد و در صورت ساخت و سازهای غیرقانونی طبق قانون جلوگیری شود.
نظری به اصلاح رفتار پلیس ساختمان در خصوص جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز تاکید کرد.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *