ضرورت نصب روز شمار برای پروژه های عمرانی

ضرورت نصب روز شمار برای پروژه های عمرانی

رییس کمیسیون فنی عمرانی و حمل و نقل وترافیک شورای اسلامی شهر همدان نصب روز شمار برای پروژه های عمرانی شهری را ضروری دانست و تاکید کرد: روند اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح سردار شهید همدانی با همت مدیران دلسوز و جهادی، باید سرعت بگیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مهدی حیدری در بازدید کمیسیون از روند اجرای پروژه سردار شهید همدانی گفت: مجموعه مدیریت شهری باید به این نتیجه مهم برسند که می‌بایست اتمام پروژه‌های شهرداری براساس روزشمار معین و مشخصی طراحی شود.

حیدری با تاکید بر اینکه پیشرفت کار و روند پروژه باید دقیق و مشخص باشد، افزود: مسائل و مشکلات نباید بهانه‌ای برای عدم نصب روز شمار برای پروژه‌ها باشد.

حیدری با اشاره به مشکلات پل شهید سردار همدانی در ماه‌های گذشته، گفت: یکی از اساسی‌ترین اولویت‌های شورای شهر همدان اجرای پروژه‌های عمرانی از جمله پل سردار شهید همدانی است که انتظار می‌رود با همت و همکاری پروژه را در نخستین فرصت از این وضع کنونی خارج کنیم.

وی اضافه کرد: عزم شورا بر اتمام پروژه سردار شهید همدانی بوده و شورا حاضر است حتی اگر شده بعضی از پروژه‌ها را تعطیل کند تا این پروژه به سرانجام برسد چرا که اتمام آن از مطالبات همه مردم و دغدغه مندان است .

رییس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان اظهار کرد: این نوید را به مجموعه اجرایی پروژه می‌دهیم که عزم و اراده شورای شهر برای این پروژه قابل قیاس با دیگر پروژه ها نیست و ما پیگیر هستیم که برای این پروژه روزشمار نصب شود و به آن پایبندیم.

* حیدری: عزم راسخ مدیران شهری همدان برای اتمام پروژه پل شهید همدانی

مهدی حیدری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر عمل به وعده‌های مسئولین، یادآور شد: ما پیگیر خواهیم شد که روز شمار برای این پروژه نصب شود تا پاسخ‌گوی وعده‌های خود به مردم باشیم، شهردار همدان هم در برنامه‌های خود وعده اتمام پروژه‌ها را به نمایندگان مردم در پارلمان شهری داده است.

 حیدری با بیان اینکه حدود ۳ پروژه، در مدت زمان باقی مانده از سال جاری را باید به سرانجام برسانیم، گفت: شورای شهر به هیچ عنوان حاضر نیست مسائل فنی فدای سرعت عمل و شوی تبلیغاتی در افتتاح پروژه باشد و این خط قرمز اعضای شورا است.

وی اظهار داشت: شورای شهر همدان همانگونه که بر تکمیل و اتمام پروژه تاکید دارد بر کیفیت و کنترل دقت استفاده از نیروی متخصص و با مهارت در اجرای پروژه‌ها هم تاکید دارد تا دیگر شاهد رخداد اتفاقات گذشته نباشیم

.وی با اشاره به نارضایتی و اعتراضات مردم در خصوص کندی روند اجرای پروژه پل شهید همدانی ادامه داد: با توجه به اینکه این پروژه در محور مواصلاتی قرار گرفته در اولین فرصت باید ضمن اتمام آن، گره ترافیکی منطقه را نیز رفع کنیم و این توان در مجموعه متخصص، انقلابی و با تجربه شهرداری وجود دارد که با همت و همکاری هم می‌توانیم پروژه را به اتمام برسانیم.

حیدری گفت: با توجه به قرار گرفتن در فصل سرما لازم است تمهیدات مناسبی برای ادامه روند کار اتخاذ شود و در این راستا شورا از همه لحاظ حامی این پروژه است و هر کمکی که بتواند برای اتمام آن خواهد کرد تا پروژه طبق برنامه پیش رفته و بتوانیم پاسخگوی مردم باشیم.

* مسگریان: حمایت شورا در تامین منابع مالی برای اتمام پروژه پل شهید همدانی

رییس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این بازدید با یبان اینکه رضایتمندی مردم از پروژه‌های شهرداری رضایتمندی از نظام است، گفت: ما مسئولین باید به وعده‌های خود عمل کنیم چرا که بدقولی آسیبی بر نظام است که منجر به از دست دادن اعتماد مردم به عنوان سرمایه اجتماعی می‌شود و نباید این وعده‌های بی عمل داشته باشیم.

محمود مسگریان با تاکید بر اینکه تمام تلاش‌های حمایتی توسط شورای شهر و شهرداری در مورد تزریق منابع مالی به پروژه صورت خواهد گرفت اما آنچه که مهم است مجریان طرح باید تعهد را داشته باشند که پروژه در زمان و روز شمار مشخصی پیش برود.

مسگریان با اشاره به اینکه تاکید شورا بر تحقق مطالبات شهروندان است، اضافه کرد: تاخیر در پرداخت و تزریق منابع مالی؛ مجریان پروژه را دلسرد نکند و ما اعضای شورای شهر نیز  پشتیبان اجرای طرح هستیم.

* علی‌ضمیر: پیشرفت ۸۸ درصدی پروژه پل شهید همدانی

معاون امور زیربنایی و حمل ونقل شهری شهرداری همدان نیز در این بازدید با اشاره به انعقاد قرارداد اجرای پروژه پل سردار شهید همدانی از سال ۹۴، گفت: علیرغم وجود موانع و مشکلات عدیده درسال‌های اخیر، هم‌اکنون پروژه با حدود ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و بخش عظیمی از مشکلات آن رفع شده است.

وحید علی‌ضمیر با اشاره به مشکل پیش آمده و ریزش پل شهید همدانی در سال گذشته، اظهار کرد: متاسفانه این امر حدود ۹ ماه از پروژه را عقب انداخت چراکه بازسازی آن زمان زیادی را از پروژه گرفت.

علی‌ضمیر با اشاره به اینکه تمام دغدغه شهروندان و متخصصین این بود که در نقاط دیگر این پل مشکل ریزش نداشته باشیم، اضافه کرد: بر این اساس شهرداری برای ادامه روند بهتر کار و کنترل کیفیت پروژه، عامل چهارمی از شرکت‌های صاحب‌نامی هم برای آن بکار گرفته است و این اطمینان را به مردم می‌دهیم که هیچ نگرانی برای آینده پروژه وجود نخواهد داشت.

وی با اعلام اینکه ادامه روند اجرای پروژه نیاز به تامین بودجه و تزریق منابع مالی دارد، افزود: در این راستا بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و نظر مساعد شهردار همدان، به صورت هفتگی مبلغ ویژه‌ای به این پروژه تزریق خواهد شد تا شاهد تسریع در اجرای این پروژه و تکمیل آن تاپایان سال جاری باشیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *