جشنواره شهروندان برگزیده همدان، محله‌محور باشد

جشنواره شهروندان برگزیده همدان، محله‌محور باشد

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: روند اجرایی جشنواره شهروندان برگزیده همدان به صورت محله‌محور باشد.
به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ حجت‌الاسلام ناصر صفری‌افلاکی در جلسه هفته جاری کمیسیون، گفت: ضرورت میزان تأثیرگذاری جشنواره شهروندان برگزیده همدان در حوزه آموزش شهروندی بسیار برجسته است؛ از این‌رو باید همه‌گیری این رویداد فرهنگی و اجتماعی در تمامی لایه‌های اجتماعی به منظور جلب توجه همه شهروندان و ایجاد حساسیت‌های بیشتر در حوزه مدیریت‌شهری مورد توجه قرار گیرد تا الگوسازی صحیح‎تری ترسیم شود.
وی افزود: با توجه به اینکه تشویق شهروندان در حیطه وظایف مدیریت‎شهری در حوزه آموزش شهروندی تعریف شده است، بر اساس عرف جامعه و لحاظ کردن نگاه عموم مردم، باید ساختار فعلی جشنواره اصلاح شود.
صفری‌افلاکی اظهار کرد: بهره‌گیری از ظرفیت این رویداد اثرگذار شهری برای الگوسازی بسیار اهمیت دارد؛ از این‌رو باید هرچه سریع‌تر تعیین‌تکلیف شود و ساختار نظام‌مندتری در نظر گرفت.
وی با توجه به اینکه حدود ۵۱ همیار محله در شهر همدان فعالیت دارند، گفت: انتظار می‌رود روند جشنواره شهروندان برگزیده همدان، محله‌محور پیش برود؛ زیرا باید هویت، وظیفه، نقش و کارکرد همیاران محلات در عرصه اجتماعی و فرهنگی تعریف شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری شورای شهر همدان با بیان اینکه با بهره‌گیری از ظرفیت همیاران محلات می‎توانیم نسبت به اصلاح بانک اطلاعاتی شهرداری، بپردازیم؛ اظهار کرد: درصورتی که شهروند برگزیده به صورت محله به محله انتخاب شود، مشارکت و حساسیت بیشتری را شاهد خواهیم بود و همچنین پیوند و هویت محله ایجاد می‌شود که در این صورت مباحث آموزش شهروندی به راحتی در بطن جامعه نفوذ خواهیم کرد.
صفری‌افلاکی معتقد است: عمومی شدن روند فرهنگ‌سازی در حوزه آموزش شهروندی، مدل موفق‌تری خواهد بود.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *