پیام قدردانی نماینده استان همدان در شورای عالی استان‌ها از ستاد مدیریت بحران

پیام قدردانی نماینده استان همدان در شورای عالی استان‌ها از ستاد مدیریت بحران

حمید بادامی‌نجات، رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات، پژوهش و فناوری شورای عالی استان‌ها در پیامی از ستاد مدیریت بحران و نیروهای خدماتی و امدادی به منظور کاهش خسارات احتمالی بارندگی شدید چند روز گذشته در استان همدان قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، متن پیام بدین شرح است:

بدینوسیله مراتب سپاس و امتنان خود را از همت و حضور پررنگ شهرداری‌های استان و دستگاه‌های اجرایی، خدمات‌رسان و امدادی اعلام و نیز از اعضای ستاد مدیریت بحران استان به منظور هماهنگی با شهرداری ها و همکاری نیروهای امدادی و خدماتی شهرداری های استان و نیروهای امدادی و مردمی جمعیت هلال احمر قدردانی می‌کنم.

ضمن قدردانی از کمک بی‌دریغ و حضور مؤثر و مفید عوامل ستاد بحران استان در خدمات‌رسانی در رفع آبگرفتگی معابر اصلی و قدردانی ویژه از همه عوامل خدوم خدمات شهری و تلاشگر آتش‌نشانی شهرداری‌ها به منظور کاهش خسارات احتمالی روان‌آب‌ها، سیلاب‌ها و تأمین امنیت مسافران نوروزی که با برنامه ریزی های به عمل آمده در آماده‌باش کامل بوده و در نخستین فرصت، نسبت به خدمات‌رسانی به شهروندان اقدام کردند؛ از خدای منان برای آنان زندگی همراه با عزت و سعادت، آرزومندم.

قدردانی از تلاش‌های تمامی نیروهای آماده‌باش خدماتی، آتش‌نشانی و مدیریتی که استوار و بی محابا در هنگام بروز حوادث حاضر بودند، کمترین اقدامی است که می‌توان بجا آورد؛ زیرا شبانه‌روز به دور از خانواده و فارغ از اینکه تعطیلات نوروزی است، از جان و آسایش خود و خانواده هایشان در راه حفظ امنیت جانی و مالی مردم ما می‌گذرند.

آمادگی کامل ستاد مدیریت بحران استان به ویژه آقایان سید سعید شاهرخی، استاندار همدان و عباس صوفی، شهردار و نیروهای خدوم شهرداری همدان برای کنترل شرایط احتمالی بحران در هنگام بارش باران، قابل تحسین بود و خوشبختانه افزایش و هماهنگی مدیریت بحران در استان، نتیجه مشارکت و پای کار بودن تمامی دستگاه های اجرایی و خدماتی به‌ویژه نیروهای فعال مدیریت شهری برای مدیریت مناسب و پیشگیری هرگونه بحران است که انتظار می‌رود این هماهنگی به تجربه‌ای ملی برای تمامی کشور تبدیل شود.

برای مدیریت بحران احتمالی، برنامه استراتژیک و جامعی تدوین شده بود و تمامی مدیران استانی و شهری استان در محل خدمت خود حاضر بودند که خوشبختانه با اقدامات به موقع و همکاری شهروندان همدانی، مشکل خاصی پیش نیامد.

آرامشی که امروز در استان همدان شاهد هستیم، نتیجه حضور فعالانه نیروهای خدماتی و امدادی در زمان بارندگی ها بود که نشان می دهد مجموعه اقدامات مدیریتی و بحرانی در این مدت زمان، نتیجه داده است.

با توجه به اینکه استان همدان در ۲۴ ساعت به اندازه یک‌سوم سال بارندگی داشت؛ از تمامی مجموعه‌های فعال در ستاد مدیریت بحران استان سپاسگزارم که توانستند با برنامه ریزی و تلاش شبانه‌روزی، حافظ جان و مال مردم باشند.

تلاش‌های بی‌وقفه و شبانه‌روزی همگان شایسته قدردانی بود که از مدیران استان و شهر قدردانی می‌کنم؛ زیرا شاهد این مهم بودیم که همت همگانی تمامی مجموعه‌ها، استان همدان را سربلند کرد و به طور قطع این موفقیت استان در مقابله با بحران، مرهون درایت و آمادگی تک تک عوامل ستاد بحران و همکاری و همراهی مردم استان بود.

در این شرایط بکارگیری تمامی ظرفیت‌های فنی و رسانه ای برای اطلاع‌رسانی دقیق و‌ بهنگام در زمینه کانون‌های بارش و نقاط احتمالی آبگرفتگی و سیلاب به بهترین شکل ممکن انجام شد. البته با توجه به جغرافیای خاص استان، می‌بایست برای مقابله با هرگونه بحران، بلایا و مخاطرات طبیعی، مدیریت صحیح و به موقع و هماهنگ اینچنینی را پیش بگیریم.

ضمن قدردانی مجدد از تمامی دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان، استاندار و معاونانش، اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران، هلال احمر، شهرداران استان به ویژه شهردار و پرسنل خدمات شهری و آتش‌نشانی همدان، سپاه، ارتش، راهور و… که در زمان بحران با حداکثر توان، حضور پررنگی داشتند؛ تأکید داریم که امکانات استان باید در حوزه مدیریت بحران تقویت شود.

ناگفته نماند، با توجه به اینکه پیشگیری در بحث مدیریت بحران از اهمیت بالایی برخودار است؛ سرمایه‌گذاری در مقوله پیشگیری از آثار بلایای طبیعی در مقابل هزینه‌هایی که در اثر وقوع بلایای طبیعی بر ما تحمیل می‌شود، بسیار ناچیز است.

همچنین در پایان باید گفت غالباً حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی، قابل پیش‌بینی نیست؛ اما افزایش توانمندی و حفظ آمادگی عموم مردم به‌منظور رویارویی با حوادث و بلایای طبیعی و کاهش آسیب‌پذیری‌ها، یک اصل ضروری است که باید همواره به مقوله آموزش و فرهنگسازی توجه ویژه ای داشته باشیم؛ از سوی دیگر برگزاری مانورهای نمادین و تمرینات کامل، افراد جامعه را برای رویارویی با شرایط نامطلوب آماده خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *