ضرورت عمل به نتیجه تحلیل‌های روسازی معابر منتخب شهر همدان

این پست رو به اشتراک بگذارید

ضرورت عمل به نتیجه تحلیل‌های روسازی معابر منتخب شهر همدان

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان گفت‌: شهرداری به خروجی تحلیل‌های روسازی معابر منتخب شهر همدان عمل کند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی رحیمی فر در جلسه کمیسیون فنی و عمرانی شورا با اشاره به پروژه‌های جداره‌سازی پیاده‌راه بوعلی، افزود: برای پروژه‌های جداره‌سازی باید طرح مطالعاتی داشت.
رحیمی‌فر با اشاره به اهمیت بازآفرینی مناطق یادآور شد: در برنامه توسعه ششم برای بافت‌های واجد ارزش طرح بازآفرینی تعریف شده است و این موضوع باید در اجرای پروژه‌های شهری مد نظر قرار گیرد.

مولوی: روسازی معابر منتخب شهر همدان با روش علمی پی ام اس آغاز شد

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان هم با اعلام اینکه روسازی معابر منتخب شهر همدان با روش علمی پی ام اس (pms) آغاز شد، افزود: این برنامه علمی که از آخرین یافته‌های علمی دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌های مرتبط با حوزه راه، راه‌سازی، آسفالت و حوزه بازآفرینی است می‌تواند در استفاده از منابع و لحاظ اولویت‌ها به مدیریت شهری کمک شایان و مؤثری داشته باشد.
ابراهیم مولوی اضافه کرد: روسازی معابر منتخب با روش علمی پی ام اس، با روش عکسبرداری و اسکن وضعیت موجود معابر در کمترین زمان با تحلیل این داده‌ها و عکس‌های برداشت شده راهکارهای ترمیم و اصلاح ایرادات را ارائه می‌دهد و با درایت مهندسی و کارشناسی خبره شهرداری لکه گیری، زیرسازی و بازسازی معابر در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد.
مولوی همچنین با اشاره به اجرای طرح پیاده راه‌سازی بوعلی اجرای طرح جداره‌سازی در این پیاده‌رو از ضروریات است.
معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهردار همدان هم به ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان در خصوص بازآفرینی محلات مورد نظر پرداخت و گفت: با توجه به اینکه در امر بازآفرینی محلات، دستگاه‌های متعددی دخیل هستند، این بازآفرینی ساماندهی شد.
عزیزاله یوسفی اضافه کرد: سال ۹۸ پروژه‌های بازآفرینی توسط سازمان عمران اجرا شد که از جمله آنها لوله گذاری و اصلاح کوی ولی‌عصر(عج)، دیوارکشی و پوشش رودخانه حصار امام (ره) است‌.
یوسفی از اجرای دو پروژه جداره سازی در خیابان بوعلی برای سال جاری خبر داد و یادآور شد: از سال ۹۸ پروژه کف‌سازی معبر استر و مردخای به مساحت پنج هزار مترمربع شروع شده است که از این مساحت تاکنون سه هزار مترمربع آن اجرا شده است.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان گفت‌: شهرداری به خروجی تحلیل‌های روسازی معابر منتخب شهر همدان آن عمل کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *