مرکز آموزش هتلداری همدان رونق اقتصادی را به دنبال دارد

مرکز آموزش هتلداری همدان رونق اقتصادی را به دنبال دارد

اعضا و کارشناسان کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان در ادامه برنامه‌های تخصصی این کمیسیون به همراه شهردار و تعدادی از مدیران شهرداری از بزرگترین مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور وابسته به اداره کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان همدان بازدید کردند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، در ادامه این بازدید جلسه هفته جاری کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا به میزبانی اداره کل فنی‌وحرفه ای استان در سالن جلسات این مرکز برگزار شد.
رئیس شورای شهر همدان در این دیدار ضمن قدردانی از زحمات اداره کل فنی‌وحرفه ای استان در خصوص اقدامات صورت گرفته به‌ویژه احداث بزرگترین مجموعه هتلداری کشور، گفت: مرکز آموزش هتلداری و گردشگری می‌تواند زمینه علاقمندان به حرفه‌های تخصصی را با سوابق حرفه ای در بازار کار، فراهم کند.
کامران گردان؛ احداث مجموعه آموزشی تحصصی هتلداری و گردشگری توسط اداره کل فنی‌وحرفه ای استان را قابل تقدیر دانست و ابراز امیدواری کرد با این اقدام بتوانیم هم حوزه گردشگری را رونق دهیم و هم به نحو احسن از پتانسیل‌های ایجاد شده، استفاده کنیم.

 

وی با بیان اینکه مجموعه تخصصی آموزش هتلداری، سه بُعد حوزه گردشگری، رونق تولید و کارآفرینی را به دنبال دارد؛ یادآور شد: این مجموعه موجب می‌شود دانشجویان و کارآموزانی که دوره‌های تخصصی در این مرکز می‌گذراند، با مهارت‌های لازم وارد بازار کار شوند.
گردان؛ اقدامات اداره کل فنی‌وحرفه ای استان همدان را شایسته و ارزشمند برشمرد و گفت: شورا و شهرداری همدان آمادگی هر گونه کمک و مساعدت در حد توان خود به این مجموعه اثرگذار را دارد.
رئیس شورای شهر همدان همچنین اضافه کرد: افزایش و رونق صنعت گردشگری، جذب بیشتر گردشگران و رونق اقتصادی در استان را به دنبال خواهد داشت که مرکز آموزش تخصصی هتلداری در این زمینه می‌تواند نقش موثری را ایفا کند.
گردان در ادامه با اشاره به اقدامات شورا و شهرداری در حوزه جذب گردشگر و سرمایه‌گذار، یادآور شد: در این راستا بسته های تشویقی برای جذب سرمایه‌گذاران و گردشگران لحاظ شده است و شورا در حد توان از سرمایه گذاران به‌ویژه حوزه گردشگری حمایت می کند.

مختاران: راه‌اندازی بزرگترین مرکز آموزش هتلداری در همدان

در ادامه مدیرکل آموزش فنی‌‎وحرفه ای استان همدان ضمن قدردانی از اعضای شورا و مجموعه شهرداری به منظور توجه به حوزه گردشگری و با اشاره به ورود سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای در تمامی حوزه‌های مربوط به کسب‌‎وکار، گفت: بیکاری و نیز مشکل اتصال به بازار کار، یکی از دغدغه‌های افراد فارغ‌التحصیل است که سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای در حوزه اشتغال، حضور مستمر و اثربخشی دارد.
وهب مختاران به تشریح فعالیت و اقدامات اداره کل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای استان پرداخت و افزود: هم‌اکنون ۵۰۰ حرفه آموزشی در سطح استان در حال آموزش است که همدان رتبه نخست را در سال ۹۷ در جشنواره شهید رجایی کشور کسب کرد.
وی با اشاره به احداث مجموعه تخصصی آموزشی هتلداری و گردشگری فنی‌وحرفه‌ای استان در مریانج، یادآور شد: احداث این مرکز از سال ۸۵ در مکانی مناسب جانمایی و پس از بررسی مطالعات، عملیات اجرایی آن آغاز شد که پس از گذشت یک وقفه کوتاه توانستیم با حمایت مسئولان، مجموعه را تکمیل کرده و آماده بهره‌برداری کنیم.
مختاران با اعلام اینکه عملیات اجرایی مرکز آموزش هتلداری همدان هم‌اینک به اتمام رسیده و در حال حاضر در مرحله تجهیز است که به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: متقاضیان فراگیری هتلداری علاوه بر حضور در دوره‌های تئوری به صورت عملی با شیوه هتلداری آشنا می‌شوند.
وی از راه‌اندازی مجموعه تخصصی آموزش هتلداری و گردشگری همدان در ۱۹ و ۲۰ تیر‌ماه امسال خبر داد و گفت: برای ادامه روند و فعالیت این مجموعه از توان و ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده خواهیم کرد.
مدیرکل آموزش فنی‌‎وحرفه ای استان همدان با بیان اینکه این مجموعه، بزرگترین مدرسه هتلداری کشور است؛ یادآور شد: این مرکز باید گذرِ مهارتی برای کارآموزان باشد تا بتوانیم افراد با مهارت خوب در حوزه گردشگری به‌منظور فعالیت در این حوزه، آموزش دهیم.
مختاران افزود: همدان در حوزه گردشگری ظرفیت و پتانسیل‌های خوبی دارد که باید شرایط خدمات آن را نیز در سطح کشور به صورت ویژه، ایجاد کنیم.
وی در پایان خواستار حمایت و همکاری مدیریت شهری با این اداره کل شد و گفت: در راستای همکاری با این نهاد مردمی می‌توانیم به‌منظور آموزش مهارت‌های تخصصی نیروهای شهرداری در حوزه‌های مختلف به‌ویژه تبلیغات محیطی حوزه گردشگری، ورود پیدا کنیم.

 

 

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *