شهرداری باید کار ماندگاری داشته باشد

شهرداری باید کار ماندگاری داشته باشد

رئیس شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: هر شهردار یا مدیران شهرداری علی‌رغم اجرای امور شهری بر مبنای وظایف و اختیارات، باید کار ماندگاری داشته باشند تا هر چه سریع‌تر در راستای توسعه هرچه بیشتر شهر، پیش برویم.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان در شصت‌ونهمین صحن شورا با محوریت بررسی گزارش عملکرد شهرداری منطقه ۴ همدان، ضمن قدردانی از عملکرد مدیران و نیروهای انسانی این منطقه، اظهار کرد: اجرای عملیات پیاده‌روسازی، جدول‌گذاری، بازگشایی معابر و… در شهر به عنوان وظایف اصلی شهرداری‌ها، اقدام ارزشمندی محسوب می‌شود؛ اما در فرصت باقی‌مانده، باید به اقدامات اثرگذار و ماندگاری خاص بپردازیم تا جاذبه‌های شهری اضافه و به نام مدیر، ثبت شود.
وی همچنین در ادامه جلسه با توجه به ارائه گزارش حساب‌رسی سال ۹۶ شهرداری، معتقد است: هرگونه هزینه و اقدامی باید اثربخشی داشته باشد؛ اما با توجه به ارائه گزارش حساب‌رسی‌ها با عناوین مشروط و مردود، بهبود امور شهرداری در مقاطع زمانی عنوان شده را نسبت به گذشته، شاهد نیستیم و این مهم نشان می‌دهد که عملکرد شهرداری‌ در کمیته حساب‌رسی، به سمت اصلاح نقایص پیش نرفته است.
گردان با تأکید بر تهیه گزارش مدیریتی در حوزه حساب‌رسی شهرداری توسط دبیر کمیته حساب‌رسی، اظهار کرد: شهرداری باید پیشنهاد شفاف در حوزه تشویق، تذکر و تنبیه برای مجموعه‌های مشروط و مردود ارائه دهد.

 فتحی: ضرورت پیگیری اجرای طرح ممیزی املاک مسکونی منطقه ۴

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان نیز ضمن قدردانی از تلاش نیروهای منطقه ۴ شهرداری، گفت: با توجه به اینکه مقرر شده است اجرای طرح ممیزی املاک مسکونی از طریق برون‌سپاری انجام شود، این مهم باید در منطقه ۴ شهرداری جدی‌تر پیش برود.
علی فتحی با تأکید بر اینکه تعداد کثیری منزل مسکونی در منطقه ۴ خدمات دریافت می‌کنند اما عوارضی به شهرداری پرداخت نکرده‌اند؛ افزود: این مهم باید به عنوان درآمد پایدار منطقه، جدی گرفته شود تا جایگزین ارائه مجوز ساخت‌وساز رایگان تا ۲ و نیم طبقه در این مناطق محروم، باشد.
وی با تأکید بر تعیین‌تکلیف زمین چند هکتاری واقع در حدفاصل بلوار آیت‌ا… نجفی تا سیدجمال اسدآبادی، ادامه داد: مقدمات تنظیم تفاهم‌نامه آموزش‌و‌پرورش با محوریت تعریض دیوار برخی مدارس منطقه ۴ که در مسیر تعریض قرار گرفته‌اند، باید مورد توجه قرار گیرد.
فتحی در پایان از زحمات واحدهای نوسازی، شهرسازی، درآمد، فنی و کمیسیون ماده ۱۰۰، قدردانی کرد.

عسگریان: عزم جدی منطقه ۴ برای احداث کندرو بلوار ارتش

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز با تأکید بر اینکه عزم جدی در منطقه ۴ شهرداری برای احداث کندرو بلوار ارتش را شاهد هستیم، ابراز امیدواری کرد در سال آینده اعتبار خوبی برای این پروژه اثرگذار شهری دیده شود.
سید مسعود عسگریان با اشاره به تفکیکی ۴۰ هکتاری سایت تعاونی نیروی انتظامی در منطقه ۴، گفت: مراحل اجرایی در کمیسیون ماده ۵ طی شده و همچنین جانمایی زمین ورزشی و تأییدیه میراث فرهنگی نیز صورت پذیرفته است؛ از این رو انتظار می‌رود تفکیک اراضی این سایت، هرچه سریع‌تر انجام شود.

قراباغی: مهمترین مبحث نظارتی شورا در حوزه حساب‌رسی تعریف می‌شود

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان نیز در ادامه با ارائه گزارش حساب‌رسی شهرداری همدان در سال ۹۶، گفت: مهمترین مبحث نظارتی شورا، دقت نظر در موضوع حساب‌رسی شهرداری است که خوشبختانه در سال ۹۷ و ۹۸ با انتخاب حسابرس در همان سال با توجه به بخش‌نامه وزارت کشور، این اقدام وارد جزئیات به‌‌روز شده است.
قراباغی افزود: شورای اسلامی شهر در حوزه نظارتی خود، مکلف است کنترل و بازرسی دقیق و حساب‌رسی مستمر در امور مالی و معاملات و انطباق عملکرد با مصوبات شورای اسلامی شهر و دیگر قوانین و مقررات لازم الاجرا به منظور شفافیت مالی و عملیاتی عملکرد شهرداری به عمل آورد.
وی اظهار کرد: کمیته حساب‌رسی شورای اسلامی شهر به منظور ایجاد فضای انگیزشی و ارزش‌گذاری وظایف نظام‌مند اثر‌گذاران اداری و عملیاتی همراه با انطباق بودجه و رویکرد سال ۹۶، نسبت به بررسی گزارشات حسابرس مستقل برای سازمان‌ها، ستاد و مناطق ۴گانه اقدام کرد.
حسین قراباغی، منطقه ۴ شهرداری همدان را به عنوان بهترین واحد از بین مناطق چهارگانه شهرداری (بالاترین درصد عملکرد سال ۹۶ در حوزه درآمدی، ۹۶ درصد و املاکی ۱۵۰ درصد) اعلام کرد و افزود: با توجه به همراهی و احساس مسؤولیت در خصوص پیش نویس ارائه شده حسابرس برای رفع و اصلاح بندهای موجود، مدیران وقت این منطقه برای قدردانی و تشویق برگزیده شدند.
وی همچنین سازمان آمار و فناوری را نیز به عنوان بهترین سازمان در بین سازمان‌های شهرداری همدان اعلام کرد و گفت: این مجموعه با اظهارنظر مقبول حسابرس مستقل از لحاظ نظم، انضباط، مسؤولیت‌پذیری، همکاری و همراهی با حساب‌رسان برای اصلاح موارد مندرج در پیش‌‌نویس ارسالی حسابرس و جدیت و کوشش در رفع نواقص برای قدردانی و تشویق برگزیده شد.
قراباغی همچنین در ادامه با اشاره به ارائه گزارش عملکرد شهرداری منطقه ۴ در صحن شورا، بیان کرد: روابط‌عمومی شهرداری منطقه ۴ در حوزه اطلاع‌رسانی نیز خوش درخشیده که این مهم قابل قدردانی است.

نوراله‌زاده: تأکید بر تدوین دستورالعمل اجرایی برای شهرداری

نرگس نوراله‌زاده، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان نیز در ادامه با تأکید بر آسیب‌شناسی امور شهری، گفت: تدوین دستورالعمل مشخص برای واحد درآمد و سایر واحدهای اجرایی شهرداری باید به صورت جدی‌تر پیگیری شود.

یوسفی‌نوید: تأکید بر رعایت توسعه متوازن محله‌ای در منطقه

مجید یوسفی‌نوید، مدیر منطقه ۴ شهرداری همدان نیز با تأکید بر اینکه تلاش این مجموعه شهری بر این بوده است تا توسعه متوازن محله‌ای در منطقه رعایت شود؛ به ارائه گزارش عملکرد منطقه ۴ شهرداری پرداخت.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *