ضرورت ایجاد فضاهای فرهنگی ورزشی ویژه بانوان در شهر

ضرورت ایجاد فضاهای فرهنگی ورزشی ویژه بانوان در شهر

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان بر ضرورت ایجاد، تقویت و ارتقای وضعیت فضاهای فرهنگی ورزشی ویژه بانوان در شهر تأکید کرد.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ نرگس نوراله‌زاده گفت: با توجه به اهمیت و ضرورت ایجاد فضاهای فرهنگی ورزشی ویژه بانوان در شهر و کمبود اینگونه فضاها برای بانوان، این مهم برای پیگیری و اجرا به شهرداری اعلام شده که مورد درخواست مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان نیز بوده است.
وی با تأکید بر در نظر گرفتن فضاهای ورزشی چند منظوره ویژه بانوان در کنار فضاهای سبز موجود شهر، اظهار کرد: باید این فضاهای فرهنگی ورزشی به‌گونه‌ای طراحی شود که همراه با پوشش گیاهی مناسب، محل مناسبی برای بهره‌مندی بانوان باشد تا بتوانند به ورزش و تفریح بپردازند.
نوراله‌زاده با توجه به نیاز ایجاد فضای سبز و فضاهای فرهنگی ورزشی ویژه بانوان در مناطق چهارگانه شهرداری که دارای تراکم بالای جمعیت هستند، گفت: ضرورت دارد این مهم در دستور کار بودجه ١۴٠٠ شهرداری قرار گیرد.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همدان همچنین گفت: از سوی دیگر برای حرایم‌های فضاهای فرهنگی ورزشی بانوان در راستای عدم مشرفیت به این فضاها نیازمند طراحی خاص در ضوابط شهری به لحاظ رعایت فرهنگ اسلامی و امنیت حضور بانوان در فضاهای عمومی و نیز منازل هستیم که باید این مهم در ضوابط شهری همدان در نظر گرفته شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *