اقدام منطقه دو برای زمینه‌سازی سرمایه‌گذاری قابل تقدیر است

اقدام منطقه دو برای زمینه‌سازی سرمایه‌گذاری قابل تقدیر است

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: اقدام منطقه دو برای زمینه‌سازی سرمایه‌گذاری و آماده‌سازی پارک ۲۴۰ هکتاری اکباتان قابل تقدیر است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حسین قراباغی در بازدید کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا به همراه اعضای کمیسیون، مدیر منطقه ۲، مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و گردشگری و کارشناسان شهرداری از پارک ۲۴۰ هکتاری اکباتان و پروژه باغ ویلا، اظهار کرد: احداث پارک ۲۴۰ هکتاری اکباتان در منطقه خوش آب و هوا و کنار سد، قرار گرفته که توسط شهرداری پس از تحویل از منابع طبیعی برای جذب سرمایه‌گذار آماده شده است.
قراباغی با اشاره به اقدامات خوب شهرداری همدان به ویژه شهرداری منطقه دو در آماده سازی پارک ۲۴۰ هکتاری و ایجاد بستر سرمایه‌گذاری در این منطقه، افزود: ایجاد جاده دسترسی و کاشت گونه‌های مختلف گیاهی و توسعه این مکان در دستور کار شهرداری قرار گرفت.
به گفته وی؛ احداث پارک‌های ۲۴۰ هکتاری اکباتان و ۱۰۰ هکتاری ولایت از اقدامات بزرگ مدیریت شهری محسوب می‌شود که موجب افزایش سرانه فضای سبز شهر شده؛ این در حالی است که در طی ۳۰ سال گذشته کل مجموعه پارک‌های شهر همدان به ۵۰ هکتار هم نمی‌رسد و با احداث این دو پارک، ۳۴۰ هکتار به سرانه فضای سبز همدان افزوده می‌شود.
قراباغی با بیان اینکه توسعه مسیر و ظرفیت‌های گردشگری همدان از سیاست‌های شورای دوره پنجم بوده است، افزود: ایجاد بسترهای گردشگری و جذب سرمایه‌گذار از اقداماتی بوده که صورت گرفته و در حال انجام است.
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با اشاره به اینکه در پارک ۲۴۰ هکتاری برای جذب سرمایه‌گذار نیز مباحثی در نظر گرفته شده است؛ گفت: خوشبختانه در دوره پنجم شورای شهر همدان با نگاه ویژه اعضای شورا توانستیم در توسعه سرانه‌های فضای سبز و گردشگری و همچنین مراکز جذب سرمایه‌گذار موفق عمل کنیم؛ از این‌رو انتظار می‌رود با توجه به زوم‌های طراحی شده، در آینده شاهد جذب سرمایه‌گذاران در این منطقه باشیم.
قراباغی با بیان اینکه تا دو سال آینده سایت ۲۴۰ هکتاری اکباتان به توسعه کامل خود با ورود سرمایه‌گذار خواهد رسید، یادآور شد: انتظار می‌رود با تکمیل این پروژه شاهد بهره برداری مناسب از این پارک توسط مردم همدان باشیم.

به گفته وی؛ درصورت اتمام پروژه‌های اکباتان و ولایت، این پروژه‌های شهری نه تنها می‌توانند در توسعه گردشگری بلکه در معرفی جاذبه‌های گردشگری همدان هم بسیار مثمر ثمر باشند.
قراباغی با بیان اینکه طراحی سایت پارک اکباتان توسط معاونت شهرسازی و معماری شهرداری انجام شده است، عنوان کرد: اقدام شهرداری در این زمینه، ارزشمند و قابل قدردانی است.
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان همچنین در بازدید از پروژه باغ ویلا، به پیگیری‌های شورا و شهرداری برای اجرای این پروژه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مباحث سرمایه‌گذاری خارجی این پروژه انجام شده است و مقرر شد تمامی زوایای کار نیز بررسی و دیده شود.
قراباغی با اشاره به این که زمین باغ ویلا متعلق به شهرداری بوده و به عنوان سرمایه محسوب می‌شود؛ یادآور شد: متأسفانه حدود ۲۰ سال است که این زمین بلا استفاده مانده است؛ در صورتی که مسؤولان در سال‌های گذشته می‌توانستند برای آن برنامه‌های عمرانی در حوزه‌های مختلف تعریف کنند.
وی با بیان اینکه شورا و شهرداری همدان در راستای آماده سازی سایت اقدامات مناسبی انجام داده و تمام سعی خود را برای جذب سرمایه‌گذار به‌کار گرفته‌اند، انتقاد کرد: متأسفانه دست‌های پشت پرده وجود دارد که اجازه ورود سرمایه‌گذار به شهر همدان را نمی‌دهد.
قراباغی سنگ‌اندازی و ایجاد موانع سرمایه‌گذاری را از عوامل عدم حضور سرمایه‌گذاران در همدان برشمرد و یادآور شد: زمین باغ ویلا در مکانی قرار گرفته است که هیچ دخل و تصرفی در طبیعت صورت نمی‌گیرد و می‌تواند ظرفیت بالقوه برای ایجاد پروژه‌های گردشگری باشد؛ اما دلیل منطقی برای مانع‌تراشی آن وجود ندارد و نیاز است تمامی دستگاه‌های مرتبط در این زمینه با مدیریت شهری همکاری لازم را داشته باشند و این جا حضور دولت بسیار تأثیرگذار است؛ زیرا معتقدم انجام این پروژه می‌تواند عامل توسعه در مناطق کمتر توسعه‌یافته باشد و تقسیم عادلانه ثروت صورت پذیرد.

*عسگریان: فراهم شدن زیرساخت سرمایه‌گذاری در پروژه ۲۴۰ هکتاری اکباتان

رئیس شورای شهر همدان نیز در این بازدید ضمن قدردانی از اقدامات شهرداری همدان برای آماده سازی پروژه ۲۴۰ هکتاری اکباتان گفت: با تلاش مدیریت شهری، بستر و زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در سایت اکباتان فراهم شده است.
سید مسعود عسگریان با اشاره به قرارگیری پارک اکباتان در کنار سد و طبیعت بکر و زیبای شهر، اظهار کرد: خوشبختانه با طراحی خوب معاونت شهرسازی و معماری شهرداری همدان آماده سازی این سایت با کمترین مداخله زیست محیطی انجام شده است.
وی با بیان اینکه شاهد اقدامات خوبی در حوزه توسعه فضای سبز، بسترهای گردشگری و سرمایه‌گذاری در همدان هستیم، یادآور شد: جذب سرمایه‌گذار، نیازمند ایجاد زیرساخت‌ها و بسترهای‌ لازم است که شهرداری منطقه ۲ در کنار معاونت شهرسازی و معماری شهرداری، اقدامات خوبی در پارک اکباتان انجام داده است؛ به گونه‌ای که زیرساخت ورود سرمایه‌گذار فراهم شده است.
عسگریان اضافه کرد: اقدامات انجام شده در پارک ۲۴۰ هکتاری اکباتان به گونه‌ای انجام شده که اگر اقدامات دیگری در این زمینه صورت نپذیرد و طرح‌های دیگری اجرا نشود، ایجاد زیرساخت‎ و راه دسترسی ایجاد شده می‌تواند مورد استفاده مردم قرار گیرد که بهره‌برداری حوزه فضای سبز و طبیعت بکر کوهستان بسیار حائز اهمیت است، زیرا ظرفیت تفرجگاهی و گردشگری خوبی در این منطقه ایجاد شده است.
رئیس شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه برای ایجاد یا اجرای پروژه‌های مختلف داشتن آگاهی و اطلاعات مناسب می‌تواند در تحقق اهداف بسیار تأثیرگذار باشد، یادآور شد: امید است با بسترها و فضاهای خوبی که ایجاد شده، ادامه روند کار با همکاری و تعامل دستگاه‌های مرتبط با مدیریت شهری به سرانجام برسد.
عسگریان تأکید کرد: ضروری است در اجرای این پروژه، اقدامات با کمترین تداخل و دخل و تصرف در محیط و طبیعت منطقه، صورت پذیرد و در این زمینه می‌توانیم به عنوان مثال به جای استفاده از برق از نیرو‌های خورشیدی به‌منظور تأمین برق منطقه استفاده کنیم.

*کاوسی‌امید: شاهد کمترین دخل و تصرف برای آماده‌سازی پارک اکباتان هستیم

اکبر کاوسی امید، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان هم در این بازدید ضمن قدردانی از اقدامات خوب شهرداری همدان به‌منظور آماده‌سازی پارک اکباتان، اظهار کرد: با توجه به اینکه کمترین دخل و تصرف در آماده سازی این پروژه صورت گرفته، لازم است این نکته به عنوان محور کار مد نظر قرار گیرد.
در این بازدید، حامد جلیلوند مدیر منطقه دو شهرداری همدان به ارائه گزارشی از روند اجرای پروژه ۲۴۰ هکتاری اکباتان و همچنین مهران حاجیان، مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و گردشگری شهرداری همدان به ارائه گزارشی از پیگیری‌های پروژه باغ ویلا پرداختند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *