پیام تبریک رئیس شورا به مناسبت روز دانشجو

پیام تبریک رئیس شورا به مناسبت روز دانشجو

کامران گردان، رئیس شورای اسلامی شهر همدان با صدور پیامی ضمن پاسداشت ۱۶ آذر، روز دانشجو، یاد و خاطره شهدای مبارز برابر استکبار در سال ۱۳۳۲ را گرامی داشت.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ گردان، متن پیام وی به شرح زیر آمده است:
«در نظام جمهوری اسلامی، دانشجو باید بارزتر از دیگر دانشجویان در هر جای دیگر دنیا، نقش داشته باشد.»/ مقام معظم رهبری(مدظله العالی(
۱۶ آذرماه، نماد حق‌طلبی و آزادی‌خواهی دانشجویان در برابر سایه شوم ظلم واستبداد است. این روز تاریخی یادآور رشادت دانشجویانی است که سینه خود را در برابر مستبدین ظالم سپر کردند و آزادگی و ظلم ستیزی ملت بزرگ ایران را در تاریخ ثبت کردند و سرآغاز تشکیل جنبشی تأثیرگذار در مسیر استکبارستیزی و آزادی‌خواهی ملت ایران شدند.
بدون تردید «دانشجو» مظهر بیداری و «دانشگاه» نماد آگاهی‌رسانی و مبداء تحولات است؛ از این‌رو روز دانشجو فرصت ارزشمندی برای بازنگری هویت تاریخی، ملی و دینی دانشجویان ایران عزیز است.
وظیفه تک تک اعضای جامعه علمی کشور به‌ویژه قشر دانشجویی ایران حرکت آگاهانه و یکپارچه با پیش‌آهنگی علمی، پژوهشی و تولید علم در راستای تحقق آرمان‌ها و اهداف راهبردی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
خوشبختانه دانشجویان امروز ما به عنوان گروه مرجع اجتماعی و آینده‌سازان میهن اسلامی از ظرفیت‎های بی‌پایانی برای استمرار پیروزمندانه این حرکت برخوردارند و به تعبیر مقام معظم رهبری، یکی از اقشار فاخر و با ارزشی هستند که مظهر شهامت و سرعت عملِ ملت ایران محسوب می‌شوند.
اینجانب به عنوان نماینده مردم در پارلمان شهری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مبارز برابر استبداد و استکبار در روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲، روز دانشجو را به تمامی دانشگاهیان کشور به‌ویژه دانشجویان و استادان پرتلاش دانشگاه‌های استان همدان تبریک عرض می‌کنم.
امید دارم دانشجویان با عزم ملی و جهاد علمی، زمینه ارتقای سطح علمی کشور را در راستای اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فراهم آورند و همگی در کنار هم بتوانیم نقشه راه ایران عزیز را به سوی سعادت و آزادی و سربلندی سوق دهیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *