رانت‌ها مانع رعایت ایمنی در ساخت و ساز‌ها نباشد

رانت‌ها مانع رعایت ایمنی در ساخت و ساز‌ها نباشد

به مناسبت روز آتش‌نشانی و ایمنی اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری با آتش نشانان همدان دیدار و با اهدای شاخه گلی از حمات آنها تقدیر کردند.


* مسگریان: نام شهدای آتش‌نشان ماندگار شود

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان به نقل از روزنامه هگمتانه؛ رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: تقارن هفته دفاع مقدس و روز آتش نشانی دارای پیام بیداری، ایثار و فداکاری است.
محمود مسگریان در دیدار با آتش‌نشانان بیان کرد: فداکاری و مساعی آتش نشانان به مثابه ایثار رزمندگان است.
مسگریان گفت: همین فداکاری علی لندی که مقام معظم رهبری ایشان را شهید نامیدند دارای پیام مهمی است.
وی افزود: نام افرادی که از نیروهای آتش نشانی بودند و در سوانح مختلف جان خود را فدا کرده اند باید ماندگار شود.

* سعید نظری: آمادگی پیگیری خدمات رفاهی و اداری به کارکنان آتش نشانی

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: هفتم مهرماه یادآور حمله ددمنشانه رژیم بعثی به پالایشگاه نفت ایران است که در این حمله‌ها تعداد زیادی از نیروهای فداکار آتش نشانی و خدمات ایمنی در پالایشگاه‌ها به شهادت رسیدند و امروز به نام مبارک روز آتش نشانی تجلی یافت.
سعید نظری گفت: هر تصمیمی که در شورای شهر به ارایه خدمات رفاهی و اداری به کارکنان آتش نشانی منجر شود در شورای اسلامی شهر همدان قابل پیگیری و طراحی است و ما آمادگی خود را اعلام می‌کنیم.

* حجت‌الاسلام صفری: مساعی آتش‌نشانان شایسته قدردانی است

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان هم در این دیدار تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن کریم فرموده اجر هر کس جان یک نفر را نجات داده به اندازه کسی که جان کل بشریت را نجات داده است.
حجت‌الاسلام ناصر صفری افلاکی افزود: حالا در آتش نشانی ما می‌بینیم نیروها برای نجات جان دیگران از جان خود گذشت می‌کنند که این مساعی همه شایسته قدردانی است.

* شهابی‌نیا: خدمات شهرداری به شهروندان اطلاع‌رسانی شود

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان هم گفت: شهرداری نزدیک ۸۰۰ خدمت به مردم ارائه می‌دهد که لازم است اطلاع رسانی مناسبی برای شهروندان انجام شود.
سعید شهابی نیا تصریح کرد: میزان آشنایی مردم با خدمات شهرداری موجب همدلی و همراهی شهروندان با برنامه‌های مدیریت شهری خواهد شد.

* حیدری: هیچ رانتی نباید موجب چشم پوشی از رعایت نکات ایمنی در ساخت و ساز‌ها باشد

رئیس کمیسیون فنی عمرانی و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر همدان هم گفت: سازمان آتش نشانی در مقوله پیشگیری هم تلاش‌های فراوانی دارد که حائز اهمیت و توجه است.
مهدی حیدری خاطرنشان کرد: هیچ رانتی نباید موجب چشم پوشی از رعایت نکات ایمنی در ساخت و ساز‌ها باشد.
حیدری افزود: از نزدیک شاهد جانفشانی نیروهای فداکار آتش نشانی بوده ام.

* حسینی: قدردان زحمات نیروهای آتش نشانی و شکیبایی خانواده آنان هستیم

شهردار منتخب همدان هم در این آئین گفت: خانواده‌ نیروهای آتش نشانی هم دارای اجر و پاداش الهی هستند چرا که نگرانی‌های سرپرست خانواده را که در مأموریت است تحمل می‌کنند.
سید مسعود حسینی تأکید کرد: قدردان زحمات نیروهای آتش نشانی و همچنین شکیبایی خانواده آنان هستیم.
وی افزود: روز آتش نشانی بهانه‌ای برای حضور در این آئین است اگرنه همیشه پیگیر مسائل و مأموریت‌های این نهاد فداکار هستیم.

* شاکری: نقش مهم آتش‌نشانان در شکل‌گیری شعار شهر امن

سرپرست شهرداری همدان هم در این دیدار گفت: در شکل گرفتن شعار شهر امن نقش مهمی را سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ایفا می‌کند.
مجید شاکری افزود: پرسنل آتش نشانی شایسته خدمات بیشتری هستند که امیدواریم این مهم محقق شود.

* پورسینا: همکاران من تنها به فکر جان انسان‌ها هستند

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری همدان هم گفت: به دور از هر نوع گرایشی همکاران بنده فقط به فکر نجات جان انسان‌ها هستند.
سیدصادق پورسینا افزود: ما در اندیشه نجات موجودات زنده هستیم اما گاهی هم برای نجات دارایی‌های شهروندان عملیات انجام می‌دهیم.
وی همچنین خاطرنشان کرد: کرامت انسانی و تسکین آلام بشری وظیفه سازمان‌های امدادی است و برای این هدف مشترک از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *