احداث مدرسه با سازه غیر استاندارد در باغ‌های مزدقینه باید بررسی شود

احداث مدرسه با سازه غیر استاندارد در باغ‌های مزدقینه باید بررسی شود

رئیس شورای اسلامی شهر همدان خبر داد: از سوی استانداری و شهرداری کربلا لوح تقدیری به منظور قدردانی از خدمت‌رسانی به زائران در این ایام برای شهرداری همدان ارسال شده است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، محمود مسگریان در بیست و نهمین جلسه صحن شورا با اشاره به احداث مدرسه شهدای علم و فناوری در باغات منطقه مزدقینه، گفت: احداث مدرسه در باغ با یک سازه غیر استاندارد باید مورد بررسی قرار گیرد، ساخت مدرسه توسط سازمان نوسازی مدارس انجام می‌شود نه توسط افراد مگر اینکه مجوز آن را صادر کرده باشند.
محمود مسگریان یادآور شد: کار اصلی پلیس ساختمان برای جلوگیری از کار ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه مزدقینه با توجه به کاربری باغ درست بوده و با دستور دادستانی انجام شده است؛ اما با روشی اشتباه آن را انجام داده که این رفتار مورد پسند شورا نیست.
وی اظهارداشت: روش برخورد برخی از افراد که موجب درگیری شده است به هیچ عنوان مورد تایید شورای شهر همدان نیست.
مسگریان با بیان اینکه اعزام نیرو به همایش سیاسی، دینی اربعین حسینی افتخاری برای مدیریت شهری است، اضافه کرد: تنها برخی از هزینه‌های ماشین‌آلات و پرسنل مربوطه توسط شهرداری پرداخت می‌شود، مابقی هزینه‌ها توسط خود افراد متقبل شده که طبق مصوبه شورا مقرر شده‌اند؛ کمیسیون خدمات شهری شورا در خصوص اعزام این نیروها و افراد موضوع را بررسی کرده و نتیجه مباحث را اعلام کند.
مسگریان ضمن تشکر از مجموعه کاروان اعزامی به کربلای معلی، افزود: از سوی استانداری و شهرداری کربلا لوح تقدیری برای شهرداری و سازمان پسماند شهرداری همدان به منظور قدردانی از خدمت‌رسانی به زائران در این ایام ارسال شده است که تقدیم شهردار می‌شود.
وی همچنین در ادامه ضمن تبریک پیروزی و درخشش ورزشکاران و قهرمانان ایران در کشتی جام جهانی اظهار کرد: امید است که ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف ورزشی هم بدرخشد و این افتخاری برای جامعه ایرانی در جهان است و شورای شهر همدان هم حامی ورزشکاران خواهد بود.


* کاوسی‌امید: نظام آموزشی کشور ما راکت است

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه گفت: اعزام پاکبانان به کربلا با سختی رقم خورد، چرا که برخی از افراد در کشور عراق به دلیل هم‌زمانی این ایام با تبلیغات انتخابات پیش‌رو در کشور قصد سیاسی کردن ماجرا را داشتند که این موضوع حل شد.
اکبر کاوسی‌امید با بیان اینکه فراد اعزامی چندین روز را در پشت مرز سپری کردند، افزود: شهرداری همدان بعد از تهران و مشهد به عنوان سومین شهرداری برای خدمت‌رسانی به زائران در کربلا حاضر شد که با توجه با تعداد نیروی کم اما عملکرد خوبی داشتند.
وی ضمن تشکر از مجموعه شهرداری در کمک و اعزام نیروها برای کربلای معلی، یادآور شد: نیروهای اعزامی شهرداری همدان با کار جهادی شبانه روزی در کربلا افتخار آفریدند و در این مسیر یک برگ تاریخی بر صفحات تاریخ شیعه رقم خورد.
رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر همدان همچنین در خصوص مدرسه شهدای علم و فناوری ، اظهار کرد: این مدرسه مجوزات لازم و قانونی آموزش و پرورش را برای تاسیس دارد.
اکبر کاوسی امید با بیان اینکه نظام آموزشی کشور ما راکت است، اظهار کرد: علی‌رغم این که سند تحول آموزشی نوشته شده و رهبر معظم انقلاب نیز بر عملیاتی شدن آن تاکید داشته اند اما متاسفانه در این راستا هیچ اتفاقی رخ نداده‌ است.
وی افزود: برای ساخت مدرسه شهدای علم و فناوری جوانان انقلابی و کاربلد آموزشی وارد شده‌اند خاستگاه آنها تربیت دانش آموزان کارآمد پس از فارغ التحصیلی است.
وی با اشاره به برخورد پلیس ساختمان در خصوص ساخت مدرسه شهدای علم و فناوری یادآور شد: در این راستا با حکم دادستان استان همدان توقف کار عملیاتی این مدرسه بوده است و جمع آوری یا قلع و قم و تخریب ساختمان باید با رای ماده ۱۰۰ صورت پذیرد و پلیس ساختمان حق این برخورد را نداشته است.

* حیدری: ادغام سازمان‌های شهرداری در حل مشکلات راهگشا نبوده است

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان نیز در نطق پیش از دستور جلسه صحن شورا با اشاره به برخی از ادغام‌های صورت گرفته در زیرمجموعه‌های شهرداری همدان در سال‌های گذشته، گفت: با ادغام سازمان‌های اتوبوسرانی، تاکسیرانی و وانت‌بارها از سال ۹۷ مشکلات عدیده‌ای از جمله بروز اختلال در سیستم خدمات‌رسانی حوزه حمل و نقل شده است.
رئیس کمیسیون فنی، عمرانی و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر همدان اظهار داشت: ادغام سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری در حل مشکلات راهگشا نبوده و باعث عقب گرد شده است.
حیدری با بیان اینکه برخی از خطوط اتوبوسرانی در حوزه بخش خصوص و برخی دیگر زیر نظر شهرداری فعالیت می‌کنند، اضافه کرد: بخش عمده‌ای از حق‌بیمه پرسنل سازمان حمل‌و‌نقل بار و مسافر از سال ۹۷ پرداخت نشده است.

گفتنی است؛ در این جلسه لوح تقدیر شهرداری و استانداری کربلا جهت قدردانی از زحمات شهرداری همدان توسط رییس کمیسیون فرهنگ اجتماعی شورای شهر به مدیریت پسماند شهرداری همدان اهدا شد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *