آغاز جلسات بررسی بودجه پیشنهادی سال ۹۹ شهرداری همدان در شورا

آغاز جلسات بررسی بودجه پیشنهادی سال ۹۹ شهرداری همدان در شورا

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان از آغاز جلسات بررسی بودجه پیشنهادی سال ۹۹ شهرداری همدان در شورا خبر داد.


اکبر کاوسی امید ضمن تبریک ایام دهه فجر و تسلیت رحلت حضرت ام البنین مادر قمر بنی هاشم(ع)، افزود: کمیسیون بودجه از ابتدای هفته جاری بررسی بودجه پیشنهادی سال ۹۹ شهرداری همدان را با حضور تمامی اعضای شورا، معاونان و کارشناسان بودجه شروع کرد.
کاوسی امید با اشاره به اینکه این جلسات روزانه به طور مستمر در شورای اسلامی شهر همدان برگزار می‌شود، اضافه کرد: تمامی جلسات بررسی بودجه و مباحث به صورت کارشناسی و در راستای صرفه و صلاح مردم انجام می‌شود.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص عدم خام فروشی، اظهار کرد: شهرداری باید در حوزه کاری خود و با توجه به اقتصاد مقاومتی از خام‌فروشی زمین‌های خود بپرهیزد.
کاوسی امید همچنین با بیان اینکه توجه به نسل جدید و روی کار آمدن مدیران جوان برای مدیریت کشور با توجه به فرمایشات معظم له در این خصوص، اضافه کرد: تربیت نیروهای مسؤولیت پذیر و کاردان از مهم‌ترین مسائلی است که مدیریت شهری باید مورد توجه قرار دهد تا مدیریت‌ها را بتوانیم در آینده به این نیروها واگذار کنیم.
رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه رویکرد ما در بررسی بودجه ۹۹ باید رویکرد پیشرفت باشد، افزود: تمامی پروژه‌های شهری باید پیوست‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی داشته باشد.
اکبر کاوسی امید همچنین با اشاره به تأکید اعضای شورا بر راه‌اندازی خزانه‌داری کل در شهرداری طی دو سال گذشته افزود: با مدیریت یکپارچه می‌توان امور شهری را بهتر مدیریت کرد که این امر با راه‌اندازی خزانه‌داری کل محقق می‌شود، اما متأسفانه شهرداری در این زمینه اقدامی انجام نداده است.
وی ادامه داد: اگر خزانه داری کل در شهرداری راه‌اندازی نشود، نمی‌توان مدیریت یکپارچه را ایجاد کرد بر این اساس سیاست‌های ۴ منطقه نیز همگرا انجام نخواهد شد.
کاوسی امید همچنین بر مشخص شدن بازه زمانی اجرای پروژه‌ها تأکید کرد و گفت: باید در اصول بودجه ریزی به عملیاتی بودن آن پایبند باشیم و به لطف خداوند متعال صرفه و صلاح مردم را در نظر بگیریم.
وی اضافه کرد: همان گونه که در بودجه ۹۸ بر کاهش هزینه‌ها تأکید شده بود برای بودجه سال ۹۹ به ویژه در حوزه خدمات شهری نیز شهرداری باید به صورت بهینه بودجه را هزینه کند.
کاوسی امید اظهار کرد: پیشنهاد می‌شود اجرای پروژه‌ها از ستاد به مناطق چهارگانه منتقل شود؛ چراکه معاونت عمرانی باید ناظر بر اجرای پروژه‌ها باشد نه مجری طرح ها.

گردان: بودجه به طور متوازن برای تمامی نقاط شهر لحاظ شود

رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه ضمن گرامیداشت سالروز دیدار همافران با حضرت امام خمینی (ره)گفت: یکی از اصلی‌ترین وظایف شوراها تصویب بودجه است لذا باید سعی شود بودجه به طور متوازن برای تمامی نقاط شهر باشد.
کامران گردان با اشاره به اینکه به دلیل همفکری و تعاملی که بین شورا و شهرداری وجود داشت در بودجه ۹۸ انحراف زیادی دیده نشد، افزود: در بررسی بودجه سال ۹۹ شهرداری هم باید سعی شود بودجه به طور متوازن برای تمامی نقاط مختلف شهر تدوین شود، چرا که کار برای کل شهر است و ما نمایندگان تمام مردم شهر هستیم.
گردان با اشاره به تصمیم اعضای شورا در بودجه ۹۹ جهت اولویت بندی پروژه‌های عمرانی به طور مشخص، اظهار کرد: این اولویت‌ها نباید باعث حذف بودجه عمرانی و موارد مورد نیاز شهر شود.
وی تأکید کرد: شهرداری و شورا باید به گونه‌ای بودجه را بررسی و تصویب کنند که کمترین انحراف در کدها تعیین شده باشد و تحقق حداقل ۸۵ درصدی بودجه را نیز به همراه داشته باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: شهرداری اگر برای تحقق بودجه، فروش املاک را نیز در نظر گرفته باید سعی کند سرمایه شهرداری حفظ و بهینه شود و از خام‌فروشی بپرهیزد.

قراباغی: ضرورت توجه به توسعه زیرساخت‌های حوزه گردشگری

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه با بیان اینکه در بررسی بودجه باید به هدف گذاری مورد نظر برسیم، گفت: فرآیند بخش‌های مختلف باید به طور دقیقی در بودجه مشخص باشد که از جمله آنها مباحث ترافیکی، احداث پل، و پارکینگ‌های طبقاتی است.
حسین قراباغی با انتقاد از اینکه در دو سال و نیم گذشته از عمر دوره پنجم شورا در بخش ساخت پارکینگ هیچ اتفاقی صورت نگرفته افزود: احداث پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیگ مربوط به دوره چهارم است.
قراباغی همچنین با اشاره به اینکه گردشگری اولویت نخست استان و شهر همدان است، افزود: نباید این موضوع تنها در حد شعار باقی بماند و تنها چیزی که می‌تواند شهر را به مقصد اصلی برساند توجه به توسعه زیرساخت‌های حوزه گردشگری است و شهرداری در حوزه خود می‌تواند حداقل زیرساخت‌ها را فراهم کند.
وی با بیان اینکه برنامه محور بودن بودجه جزو مهمترین موضوعات است، اضافه کرد: بودجه باید به صورت واقعی تدوین شود.

فتحی: پرداخت حقوق نیروهای شهرداری بر مبنای تلاش و عملکرد آنها باشد

رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک و محیط زیست شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه ضمن انتقاد از کندی روند اجرای پروژه‌های عمرانی، اظهار کرد: متأسفانه چندین طرح عمرانی شهر از جمله پل سردار شهید همدانی با سرعت بسیار پایینی پیشرفت فیزیکی دارد که باید تا شهریور امسال مرحله نخست آن به اتمام می‌رسید که هنوز محقق نشده است.
علی فتحی بر رفع موانع اجرای پروژه‌های عمرانی تأکید کرد و افزود: برخی از پروژه‌های عمرانی از جمله پارکینگ آقاجانی بیگ و پل سردار شهید همدانی باعث آبروی شهر و شورا شده است.
وی با تأکید بر جلوگیری از ریخت و پاش‌ها در شهرداری، اظهار کرد: پرداخت حقوق و مزایای نیروهای شهرداری باید بر اساس فرآیند مشخصی تعریف شود و نیروها بر مبنای زحمات و عملکرد خود دریافتی داشته باشند.
وی همچنین بر پرداخت عادلانه حقوق آژانس‌های فعال در شهرداری تأکید کرد.

حضرت‌زاده: راه‌اندازی خزانه داری کل از الزامات بودجه ۹۹ شهرداری است

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار همدان نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارش بودجه پیشنهادی سال ۹۹ شهرداری، گفت: با توجه به تأکید اعضای شورا و شهردار در بودجه ریزی سال ۹۹ بحث عملیاتی بودن آن مورد توجه قرار گرفته است.
مرتضی حضرت‌زاده با بیان اینکه یک هزار و ۲۵۰ نفر ساعت وقت برای آماده‌سازی بودجه ۹۹ شهرداری صرف شده است، اضافه‌‌کرد: رویکرد بودجه ۹۹ اتمام پروژه‌های نیمه تمام است.
حضرت زاده همچنین اضافه کرد: راه‌اندازی خزانه داری کل از الزامات بودجه ۹۹ شهرداری همدان است چرا که این امر بسیاری از مشکلات را کاهش داده و ما را در ارزیابی عملکرد هزینه‌ها کمک می‌کند.
وی اضافه کرد: سهم هزینه‌های عمومی از کل بودجه پیشنهادی سال آینده، ۳۱ درصد و سهم هزینه‌های عمرانی ۵۱ درصد است که رقم هزینه‌های عمرانی نسبت به سال ۹۸ حدود ۱۵ درصد رشد داشته است.
وی از اختصاص ۱۰ درصد کل بودجه سال ۹۹ به سهم تعهدات پیمانکاران خبر داد و افزود: معادل این مبلغ ۱۰۱ میلیارد تومان است.

.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *