سازمان میراث فرهنگی متولی حفظ بناهای تاریخی است/ شورای شهر موافق تخریب بناهای تاریخی نیست

سازمان میراث فرهنگی متولی حفظ بناهای تاریخی است/ شورای شهر موافق تخریب بناهای تاریخی نیست

رییس شورای اسلامی شهر همدان گفت: مسئولیت نگهداری و حفظ بناهای تاریخی و واجد ارزش بر عهده سازمان میراث فرهنگی است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر، محمود مسگریان در سی و دومین جلسه صحن شورا افزود:
مسگریان اظهار داشت: اعضای شورای شهر همدان موافق تخریب بناهای واجد ارزش و تاریخی نیستند چرا که این بناها میراث، فرهنگ و تاریخ تمدن شهرمان هستند و باید میراثی برای آیندگان باشند و سازمان میراث فرهنگی باید وظایف خویش را در این زمینه انجام دهد.
مسگریان با بیان اینکه متاسفانه اخیراً شاهد تخریب برخی بناها توسط مالکین در سطح شهر بوده ایم، گفت: مسولین ذیربط باید در این زمینه وارد شده و طبق قانون به وظایف خود عمل کنند.
وی افزود: شورای شهر مسئولیت قانونی در زمینه حفظ و نگهداری بناهای واجد ارزش ندارد اما در این راستا در کنار مسئولین ذیربط خواهد بود .
مسگریان اظهار داشت: بر اساس قانون مسئولیت حفظ و نگهداری بناهای تاریخی و واجد ارزش بر عهده سازمان میراث فرهنگی است که انتظار می‌رود این سازمان توجه بیشتری به این بناها داشته باشد تا دیگر شاهد اینگونه تخریبات نباشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تاکید بر حفظ بناهای واجد ارزش، اظهار کرد: شهرداری نمی‌تواند بدون استعلام از سازمان میراث فرهنگی مجوزی برای تخریب اینگونه بناها صادر کند و تا آنجا که ما بررسی کردیم شهرداری نقشی در تخریب این بناها نداشته و شورای شهر نظارت خود را در این زمینه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *