تدبیر برای ۲۰۰ کلاس خالی از معلم در شهر همدان

تدبیر برای ۲۰۰ کلاس خالی از معلم در شهر همدان

عضو شورای اسلامی شهر همدان بر تدبیر مسؤولان امر برای تعیین‌تکلیف ۲۰۰ کلاس خالی از معلم در شهر همدان تأکید کرد و گفا: تدابیر لازم برای تعیین تکلیف این کلاسها باید صورت پذیرد.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ اکبر کاوسی‌امید در نطق پیش از دستور سی‌وسومین صحن شورا با اشاره به معضلات آموزش‌وپرورش به‌ویژه در حوزه کلاس‌های خالی از معلم در شهر، گفت: امروزه مشکلات زیادی در دستگاه اجرایی آموزش‌وپرورش مشهود است که بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، باید جنگ در عرصه تربیت را جدی گرفت.
وی افزود: فرماندهان این جنگ نرم، معلمان و سربازان آن‌هم، دانش‌آموزان هستند که این اقشار به علاوه خانواده‌هایشان، ۷۰ تا ۸۰ درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند؛ از این‌رو باید مورد توجه دولتمردان قرار گیرند.
کاوسی‌امید با تأکید بر اینکه بر اساس ترسیم نقشه راه رهبری، به سمت تمدن نوین اسلامی در حال حرکت هستیم؛ اظهار کرد: با توجه به اینکه تمدن‌ها، جایگزین یکدیگر می‌شوند، امکان ندارد در یک عصر، دو تمدن وجود داشته باشد که متأسفانه، تمدن غرب هم غالب است.
وی با اشاره به جنگ عرصه تعلیم و تربیت، معتقد است: باید توجه دولت انقلابی و مردمی سیزدهم به مقوله آموزش‌وپرورش در صدر توجهات قرار گیرد و اولویت نخست آن باشد که راهکار رسیدن به این هدف غایی نیز عملیاتی شدن سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش است.
کاوسی‌امید با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، عنوان کرد: باید در جهان‌بینی خود به مقوله آموزش‌وپرورش توجه ویژه‌ای داشته باشیم؛ اما متأسفانه در ۸ سال گذشته و ابتدای آغاز به‌کار دولت سیزدهم از این مقوله، غافل بوده‌ایم.
عضو شورای شهر همدان با بیان اینکه تاکنون تکلیف وزیر پیشنهادی دولت سیزدهم مشخص نشده است که دولت باید در این زمینه پاسخ‌گو باشد؛ گفت: ثمره این بی‌توجهی‌ها در ۸ سال گذشته و نخستین ایام کاری دولت سیزدهم منجر به شکل‌‎گیری حداقل ۲۰۰ کلاس خالی از معلم در شهر همدان به‌ویژه مناطق محروم شهر شده است.
کاوسی‌امید با بیان اینکه مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان در حوزه کلاس‌های خالی از معلم، توجهی ندارد؛ خطاب به نمایندگان همدان و فامنین در مجلس، درخواست کرد تا به صورت جدی پیگیری کنند تا دولت، وزیر پیشنهادی را هرچه سریع‌تر معرفی کند و موضوع حل‌وفصل شود.
وی با بیان اینکه نبود معلم برای حدود ۲۰۰ کلاس درس، حجم وسیعی از نارضایتی را در شهر ایجاد می‌کند که باید تدبیر اساسی برای این وضعیت وخیم اندیشیده شود؛ پیشنهاد داد: با بهره‌گیری از ظرفیت و توانایی معلمان بازنشسته، دانشجویان سال پایانی فرهنگیان و یا بسیجیان متبحر در عرصه تعلیم و تربیت، وضعیت موجود را پوشش دهیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *