اجرای طرح ساماندهی بازار سنگ فروشان همدان

اجرای طرح ساماندهی بازار سنگ فروشان همدان

رییس شورای اسلامی شهر همدان از تصویب طرح ساماندهی بازار سنگ فروشان همدان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی، محمود مسگریان در سی و ششمین جلسه صحن شورا افزود: با توجه به اینکه تعدادی از کسبه در ورودی شهر همدان جاده ملایر در کاربری فضای سبز مشغول به کار هستند ساماندهی این مغازه ها در دستور کار قرار گرفت.
مسگریان اضافه کرد: با توجه به اهمیت ساماندهی ورودی های شهر و جمع آوری مشاغل مزاحم که در فضای سبز ایجاد شده است طرح ساماندهی بازار سنگ در شورای شهر مصوب شد.
وی اضافه کرد: در این راستا با لایحه منوط به ارسال توافقنامه شهرداری با هر یک از مستاجرین و یا مالکین به منظور اخذ مجوز از شورای شهر موافقت شد.
مسگریان در ادامه از تصویب بودجه عملکرد شش ماهه نخست سال جاری شهرداری همدان در صحن شورا خبر داد و افزود: بودجه ۶ دوازدهم شهرداری طی بررسی در جلسات کمیسیون بودجه شورای شهر، امروز در صحن شورا به تصویب رسید.

* تصویب طرح برنامه عملیاتی مسئولیت پذیری اجتماعی

مسگریان همچنین از تصویب طرح برنامه عملیاتی مسئولیت پذیری اجتماعی در صحن شورا خبر داد و گفت: بر اساس این طرح سازمان ها، کسب و کارها و موسسات یا شرکت هایی که محل فعالیت، تولید کالا یا خدمات آنها در شهر همدان قرار دارد به صورت نظام مند در حوادث غیرمترقبه وارد عمل شده و کمک های مردمی داشته باشند.
وی نظام مند کردن مسئولیت پذیری اجتماعی سازمان ها و بنگاه های اقتصادی شهر را با هدف، توسعه مسئولیت اجتماعی در شهرداری همدان، ارتقا مسئولیت اجتماعی سازمان ها و بنگاه های اقتصادی شهر، و پیشگیری و کاهش پیامدهای منفی اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی در شهر همدان ناشی از عملکرد سازمان ها و بنگاه های اقتصادی شهر برشمرد.

* اصلاحیه طرح شهاب مصوب شد

وی ادامه داد: همچنین در جلسه صحن امروز شورا طرح اصلاح «شفافیت شورا و شهرداری همدان، ابزار بهره‌وری (شهاب)» به تصویب رسید.
رییس شورای شهر همدان با بیان اینکه شهرداری‌ها به لحاظ ارتباط نزدیک با مسائل روزمره مردم و نیز به خاطر حجم بالای فعالیت و ورود به طرح‌های کلان مالی و اقتصادی، به‌طور بالقوه جزء نهادهای دارای ریسک بالای فساد هستند، اظهار کرد: یکی از کارآمدترین روش‌ها برای مقابله با این ناهنجاریهای اداری در مدیریت شهری و احیا و ارتقای سطح اعتماد متقابل مردم و شهرداری، قرار دادن شهرداری در اتاق شیشه‌ای از طریق ابزارهای شفافیت است.
مسگریان اضافه کرد: در این راستا، شورای شهر همدان به‌عنوان نهاد مقنن و سیاست‌گذار در جایگاه نظارتی اصلاحیه این طرح را مصوب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *