تسریع در اجرای کمربندی همدان برای رفع بارِ ترافیکی غرب کشور

تسریع در اجرای کمربندی همدان برای رفع بارِ ترافیکی غرب کشور

عضو شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: پروژه بزرگ شهری کمربندی شهر همدان (کنارگذر غربی و شرقی) به‌منظور رونق فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی منطقه و رفع بارِ ترافیکی استان‌های غربی کشور، هرچه سریع‌تر به‌ بهره‌برداری برسد.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ حمید بادامی‌نجات در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: همجواری استان همدان با استان‌های قزوین، مرکزی، لرستان، کرمانشاه، کردستان و زنجان موجب شده که این استان به‌ویژه شهر همدان را به یک چهارراه جاده‌ای مابین مسیرهای این استان‌ها تبدیل کند.
به گفته وی؛ به‌رغم تردد خودروهای این استان‌ها از همدان، تمامی خودروهای سنگین و سبک به‌ویژه غرب کشور به اجبار باید از درون محدوده شهری تردد کنند که حدفاصل فرودگاه تا بلوار ارتش را دربر می‌گیرد؛ در حالی‌که باید بر اساس مصوبات گذشته و اصول شهری، این ترددها از جاده کمربندی انجام شود.
بادامی‌نجات ادامه داد: کنارگذر همدان به ۲ قطعه شرقی و غربی تقسیم می‌شود که قطعه شرقی حدفاصل محورهای همدان- تهران و همدان- ملایر و قطعه غربی حدفاصل محورهای همدان- تهران و همدان- سنندج و کرمانشاه واقع شده است که این کنارگذر ارتباط بین محورهای شرقی، غربی و شمالی منتهی به شهر همدان را در خارج از محدوده طرح جامع آن، برقرار می‌سازد.
وی معتقد است: اجرای کمربندی در شهر همدان یکی از نیازهای اساسی استان همدان محسوب می‎شود که عدم بهره‌برداری از آن، شهر همدان را دچار مشکل کرده است.
این عضو شورای شهر اظهار کرد: زیرساخت‎های ورودی‌های اصلی شهر همدان به‌ویژه بلوار آیت‎‌ا… نجفی از بین رفته که قطعاً مشهود است مشکل خاصی در حوزه کیفیت زیرسازی از سوی مدیریت‌شهری وجود ندارد، بلکه حجم ترددها، خلأ کمربندی شهر را نمایان‌ می‌کند.
بادامی‌نجات با اشاره به هدررفت اعتبارات شهری در این مناطق شهری، گفت: عوارض شهروندان همدانی نباید در این حوزه‌ها صرف شود؛ بلکه نیازهای اساسی‌تری در سطح شهر به‌منظور توسعه و آبادانی و رفع دغدغه‌های شهروندان همدانی وجود دارد.
وی از فرماندار، استاندار و نمایندگان مجلس درخواست کرد تا نسبت به تکمیل این طرح بزرگ شهری ورود پیدا کند تا هر چه سریع‌تر به اتمام برسد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *