حمایت شهرداری همدان از مجموعه‌های تربیتی و تولیدی

حمایت شهرداری همدان از مجموعه‌های تربیتی و تولیدی

رییس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: شهرداری باید از مجموعه‌های مردمی خودگردان در حوزه امور تربیتی، تولیدی، کارآفرینی و اشتغال حمایت کند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ مرتضی کرباسیان در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با اشاره به اینکه در کمیسیون فرهنگی شورا شاهد درخواست بسیاری از دستگاه‌های دولتی و نهادهای مردمی برای در اختیار قراردادن مکان مناسب از شهرداری هستیم، گفت: با توجه به اینکه ساختمان‌های شهرداری همدان محدود و فرسوده واقع شده‌اند، امکان پوشش تمامی درخواست‌ها، وجود ندارد.

وی پیشنهاد داد: شهرداری باید از مجموعه‌های مردمی همانند برخی موسسات فرهنگی، هیأت‌های مذهبی، پایگاه‌های مقاومت بسیج و مجموعه‌های قرآنی که در حوزه تربیتی موفق عمل می‌کنند و در حال انجام امور تربیتی بلندمدت هستند تا تعدادی بسیاری از نونهالان، دانش آموزان و نوجوانان محلات تحت پوشش قرار دهند، مدنظر قرار گیرند.

کرباسیان همچنین ادامه داد: با توجه به تحریم اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم انتظار می‌رود شهرداری از مجموعه‌های مردمی خودگردان در حوزه تولیدی، کارآفرینی و اشتغال به‌ویژه موسسات خیریه حمایت کنند.

رییس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان با توجه به اینکه در اختیار قراردادن فضاهای موجود در حوزه مدیریت‌شهری، مشکلات را حل نمی‌کند، اظهار داشت: دولت‌ها همواره شعار افزایش مشارکت مردم در اداره شهر را سر می‌دهند و قصد دارند تصدی‌گری را کاهش داده و سیاست‌گذاری را اولویت قرار دهند، از این‌رو امیدواریم بستر مناسب این امور، فراهم شود.

کرباسیان از دولت سیزدهم درخواست کرد: برای مدارس، کتابخانه‌ها، سالن‌های ورزشی و فرهنگسراهای سطح شهر به‌ویژه مناطق توانمندسازی در برهه زمانی که بلااستفاده هستند، راهکاری اندیشیده شود تا در شورای برنامه ریزی شهرستان یا شورای فرهنگ عمومی استان همدان با لحاظ شرایط ویژه در اختیار مجموعه‌های فرهنگی مردمی خودجوش قرار گیرد.

وی با طرح چرایی تعطیلی طولانی مدت برخی از ساختمان‌های دولتی، عنوان کرد: در صورت دریافت تعهد نگهداری از مجموعه‌های مردمی در حوزه امور تربیتی، تولیدی، کارآفرینی و اشتغال به‌منظور بهره‌گیری از فضاهای فرهنگی و ورزشی، می‌توان شاهد ارائه خدمات شایسته‌ای برای شهروندان و تک تک فرزندان مناطق شهری به‌ویژه مناطق توانمندسازی باشیم.

وی همچنین اعلام کرد: انتظار می‌رود با همکاری شهرداری، فرمانداری، معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و اداره‌کل راه‌و‌شهرسازی استان و نیز شورای برنامه ریزی شهرستان همدان تفاهم‌نامه یا دستورالعمل استفاده بهینه از فضاهای فرهنگی و ورزشی شهر همدان در راستای حمایت از مجموعه‌های تربیتی و تولیدی منعقد شود.

کرباسیان در پایان با اشاره به کاربری فضای سبز انبارهای بنیاد مسکن و سازمان صمت استان در کوی جنت و ۱۰ متری رضوان، از استاندار و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری درخواست کرد: مساعدت‌های لازم برای تملک و بازگشایی معابر و نیز ایجاد فضای سبز انجام شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *