طرح جامع شهر همدان در شورای شهر رد شد

طرح جامع شهر همدان در شورای شهر رد شد

رییس کمیسیون شهرسازی معماری شورای اسلامی شهر همدان از رد و عدم تایید طرح جامع شهر همدان در صحن شورا خبر داد و گفت: با توجه به ایرادات ساختاری و اشکالات متعدد، طرح جامع شهری در شورای شهر مورد تایید قرار نگرفت.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ سعید حاجی‌بابایی در حاشیه صحن شورا با اعلام این خبر افزود: طرح جامع شهر همدان پس از بررسی در چهل و دومین جلسه صحن شورا با حضور مشاور طرح و کارشناسان تشکیل و مطرح شد که به دلیل اشکالات موجود مورد تایید شورای شهر قرار نگرفت و مقرر شد پس از رفع مغایرتها و اشکالات توسط مشاور طرح مجددا به شورای شهر ارسال شود.
حاجی بابایی با بیان اینکه طرح جامع شهر همدان یکی از مسائل با اهمیتی که این روزها دغدغه مردم شهر و مسئولان شهر و استان است، اضافه کرد: روزهای نخست شروع کار ما در شورای شهر با بررسی این طرح مصادف شد.
وی اضافه کرد: طرح جامع شهر همدان که می‌بایست صرفا در فضای کارشناسی مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گرفت متاسفانه تبدیل به یک موضوع سیاسی شدو اعتقاد دارم آسیب آن را مردم و شهر همدان خواهددید.
رییس کمیسیون شهرسازی معماری شورای اسلامی شهر همدان یادآور شد: در هر صورت شورای شهر مطابق وظیفه قانونی خود خروجی نهایی این طرح را در جلسات متعدد کمیته علمی معماری و شهرسازی مرکز پژوهش های شورا با حضور اساتید برجسته شهرسازی و معماری بررسی قرار داد و نهایتا به صحن شورا برای تصمیم گیری نهایی ارجاع داد که در این بین از برخی از مسئولین مربوطه، نامه‌ها و رفتارهای غیر مسئولانه دیده شد اما شورا مصمم بر دفاع از حقوق مردم را دارد و اولویت مردم و شهر همدان است.
حاجی بابایی با بیان اینکه در صحن علنی سه شنبه نهم آذر ماه شورای شهر همدان برای بررسی این طرح با حضور اعضای شورا، شرکت مهندسین مشاور، معاون اداره کل راه و شهرسازی، شهردار و کارشناسان شهرداری، اساتید شهرسازی و معماری تشکیل شد، ادامه داد: با توجه به ایرادات ساختاری و اشکالات متعدد، طرح جامع شهری در شورا مورد تایید قرار نگرفت و اشکالات طرح در نامه ارسالی شورا به اداره کل راه و شهرسازی استان ارسال شد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *