کارخانه بازیافت هواپیماهای مسافربری در همدان تأسیس می‌شود

کارخانه بازیافت هواپیماهای مسافربری در همدان تأسیس می‌شود

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان خبر داد: شرکت تعمیرات هواپیمایی فارسکو با مشارکت شهرداری همدان، کارخانه بازیافت هواپیماهای مسافربری را در مجاورت فرودگاه همدان احداث خواهد کرد که پیشنهاد مشارکت این پروژه عظیم صنعتی را به شهرداری ارائه کرده است.


به گزارش روابط‌عمومی‌ شورای اسلامی شهر همدان؛ سعید نظری در صحن شورا، اظهار کرد: پروژه صنعتی بازیافت هواپیما در اشتغال و درآمدهای پایدار تأثیر مستقیم و غیرمستقیم دارد.
وی عنوان کرد: مسؤولان استان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر همدان طی جلسات و بازدیدهای به‌عمل آمده از شرکت فارسکو و براساس نیاز کشور برای بازیافت هواپیماهای مسافربری، مقدمات راه‌اندازی این مجموعه صنعتی را فراهم کرده‌اند.
نظری معتقد است: انبوه هواپیماهای فرسوده داخلی و همچنین مقرون به‌صرفه بودن بازیافت هواپیماهای کشورهای همسایه در ایران از جمله دلایل توجیهی این طرح است.

وی؛ توانمندی‌های شرکت فارسکو را برشمرد و ادامه داد: بر اساس بررسی‌های کارشناسان و استانداردهای بین‌المللی، همدان منطقه مناسبی برای این پروژه مهم است و علی‌رغم اینکه هیچگونه آسیب زیست‌محیطی وجود ندارد، در حوزه جذب سرمایه‌، گردشگر، اشتغال، درآمدهای پایدار و گسترش آموزش‌های مهارتی و تخصصی تأثیرات مثبت فراوانی برای همدان خواهد داشت.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان همچنین شرکت فارسکو را مجموعه‌ عظیم مهندسی در زمینه تعمیرات هواپیمایی معرفی کرد و گفت: این شرکت عهده‌دار ارائه خدمات تخصصی تعمیرات اساسی هواپیماهاست که با رعایت استانداردهای بین‌المللی، براساس مجوزهای سازمان هواپیمایی کشوری خدمت می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *