ایجاد استودیو قرآن کودکان در آینده نزدیک

ایجاد استودیو قرآن کودکان در آینده نزدیک

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان گفت: ما می‌خواهیم کودکان را نیز با مفاهیم قرآنی آشنا کنیم و در آینده نزدیک استودیو قرآنی ویژه کودکان در همدان ایجاد می‌شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرهمدان به نقل از روزنامه هگمتانه، رضوان سلماسی افزود: سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در حوزه‌های اعتقادی و مذهبی حرکات خوبی را در شهر ایجاد کرده است.
وی با اشاره به برنامه‌های سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: هر ساله در ماه مبارک رمضان معاونت فرهنگی سازمان در تالار قرآن برنامه‌های روخوانی و تفسیر قرآن را با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می‌کرد که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا شرایط برگزاری این مراسم به دلیل تجمعات وجود نداشت.
وی افزود: اما اقدام خوبی که این سازمان انجام داد ایجاد استودیو قرآن به صورت مجازی با رعایت تمامی پروتکل‌ها بود که با استقبال بسیار خوب مردم نیز مواجه شد و بنده از نزدیک از این استودیو بازدید کردم که انصافاً حرکت خوبی بود.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به نام‌گذاری همدان با عنوان شهر دوستدار کودک گفت: ما می‌‌خواهیم کودکان را نیز با مفاهیم قرآنی آشنا کنیم و در آینده نزدیک استودیو قرآنی ویژه کودکان در همدان ایجاد می‌شود.
سلماسی خاطرنشان کرد: بر اهمیت آموزش قرآن در سنین کودکی از سوی تمامی علمای ما تأکید شده و به زودی در تالار قرآن همدان این طرح ویژه کودکان ایجاد خواهد شد تا بتوانیم قدم‌های مثبتی در این راه برداریم.

*«پویش خدا در همسایگی ماست» از اقدامات خوب شورای اجتماعی محلات

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان گفت: یکی از مؤثرترین اقدامات شورای اجتماعی محلات همدان در ایام بحران ویروس کرونا اجرای «پویش خدا در همسایگی ماست» بود.
سلماسی با اشاره به «پویش خدا در همسایگی ماست» اظهار کرد: باتوجه به بیانات رهبر انقلاب که مردم را دعوت به کمک به خانواده‌های بی‌بضاعت و آسیب‌دیده در ایام بحران ویروس منحوس کرونا کردند باید همه ما دست به دست هم می‌دادیم تا بتوانیم اقدام کوچکی در این زمینه انجام دهیم.
وی افزود: در همدان نیز باتوجه به ظرفیت خوبی که با عنوان شورای اجتماعی محلات وجود دارد پویشی با نام «خدا در همسایگی ماست» ایجاد شد که به نظر بنده یکی از مؤثرترین اقدامات شورای اجتماعی محلات بود که انجام پذیرفت.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه باید با تمام توان این پویش ادامه داشته باشد، گفت: شورای اجتماعی محلات همدان از بطن مردم و برای خود مردم ایجاد شده است به طور قطع شناسایی خانواده‌های نیازمند با وجود شورای اجتماعی در محلات بسیار آسان خواهد بود.
سلماسی خاطرنشان کرد: با ساماندهی خوبی که در این زمینه ایجاد شد تمامی خانواده‌های نیازمند در این ۱۲ محله به خوبی شناسایی شدند و با حفظ کرامت انسانی بسته‌هایی معیشتی در اختیار آنها قرار گرفت.
وی با بیان اینکه این پویش نباید محدود به این زمان شود، بیان کرد: باید در تمامی ایام سال این پویش با کمک تمامی نهادهای حمایتی و افراد خیر هر محله ادامه داشته باشد همچنین با وجود فرهنگسرای کسب و کار نیز باید سعی کنیم خانواده‌های نیازمند را به سمت توانمندسازی حرکت دهیم.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان عنوان کرد: تا پایان شهریور ماه امسال شورای اجتماعی در ۴۸ محله جدید را در دستور کار قرار داده‌ایم که امیدواریم بتوانیم این اقدامات را در تمام محلات همدان انجام دهیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *