لزوم ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات‌رسانی در طرح استقبال از بهار

لزوم ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات‌رسانی در طرح استقبال از بهار

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان بر لزوم ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات‌رسانی در طرح استقبال از بهار تأکید کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی فتحی در کمیسیون خدمات شهری شورا که پیرامون بررسی طرح استقبال از بهار برگزار شد افزود: اجرای طرح استقبال از بهار در شهر همراه با فضاسازی مناسب در حوزه‌های فضای سبز و منظر آرایی و ترافیکی شهر باشد.

 

فتحی با اشاره به اقدامات شهرداری برای آماده سازی شهر جهت استفاده شهروندان و مسافران نوروزی، اضافه کرد: انتظار می‌رود با انجام هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های مناسب در این راستا نقشی در نشاط و شادابی شهر داشته باشیم.

وی در ادامه به اقدامات شهرداری در خصوص مباحث ترافیکی و ایجاد امنیت عبور و مرور شهروندان و مسافران نوروزی از معابر اظهار کرد: در اجرای پروژه‌های شهری توجه به حمل و نقل و ترافیک و تأمین امنیت جانی مردم از مهمترین مقوله‌ها است و در معابری که لازم است پل عابر پیاده جهت عبور و مرور مردم نصب شود و در اسرع وقت اقدامات الزم به عمل آید.

وی با اشاره به آمار تصادفات جرحی و فوتی کشور و نیز شهر همدان یادآور شد: یکی از اصول کنترل ترافیکی در سطح بین‌المللی حرکت به سمت انسان‌محوری است که در این راستا اجرای پروژه‌های شهر در حوزه ترافیکی باید در اولویت قرار گیرد.

وی در این خصوص تأکید کرد: در راستای تأمین امنیت جانی شهروندان در حوزه حمل و نقل و ترافیک، موضوعی که در حیطه عملکرد ماست باید به نحو احسن به آن اقدام کنیم.

وی تأکید کرد: زیباسازی شهر یکی از مباحث مهم مدیریت شهری در حیطه سیما و منظر شهری است که در این مقوله نیز شهرداری همدان باید با جدیت بیشتری ورود پیدا کند.

وی با اشاره به نزدیکی آخر سال و افزایش ترافیک در شهر یادآور شد: سازمان حمل و نقل بار و مسافر در حیطه نظارت و بازرسی و ارائه خدمات بهتر و بیشتر توسط اتوبوسرانی و تاکسیرانی در این ایام پیش رو نظارت بیشتری داشته باشد.

وی در خصوص شهرداری و اقدامات صورت گرفته توسط سازمان‌های شهرداری، اظهار کرد: لازم است شهرداری در این زمینه اطلاع رسانی خوبی انجام دهد تا شهروندان از اقدامات صورت گرفته، اطلاعات کافی پیدا کنند.

علی فتحی ضمن اشاره به حادثه خیز بودن بلوار فاطمیه جهت عبور عابران پیاده، یادآور شد: قرار بود در این معبر پل عابر پیاده نصب شود که تاکنون اقدامی صورت نگرفته و شهرداری باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.

وی همچنین با توجه به پیش رو بودن ایام سال نو بر ساماندهی و نظارت بر فعالیت دست فروشان تأکید و اظهار کرد: با توجه به مشکلات معیشتی و اقتصادی جامعه، سیاست شهرداری در طرح ساماندهی، منافع شهروندان و دست‌فروشان در نظر گرفته شود.

 

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با تأکید بر ساماندهی کامل بساط گستران و دست‌فروشان اظهار کرد: انتقال و جابجایی دست‌فروشان به پیاده راه اکباتان مورد تأکید بود که باید انجام می‌شد اما تاکنون اقدامی صورت نپذیرفته است.

علی‌ضمیر: کاشت ۴۰۰ اصله درخت ۷ ساله در شهر

معاون خدمات شهری شهردار همدان نیز در ابتدای این جلسه گفت: طبق سال‌های گذشته طرح استقبال از بهار به صورت کامل و جامع در دستور کار شهرداری همدان قرار دارد که امسال این طرح با هدف رفع نواقص گذشته و تقویت نقاط قوت پیگیری و اجرایی خواهد شد.

وحید علی‌ضمیر اضافه کرد: با توجه به تأکید شهردار همدان مبنی بر پیگیری دقیق موضوعات طرح استقبال از بهار، جلسات و مصوبات این طرح برخلاف سال‌های گذشته زودتر برگزار و اجرایی شد که بر این اساس از ۱۰ اسفند شروع و تا ۱۴ فروردین ۹۸ ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در طرح استقبال از بهار اجرای عملیات پاک‌سازی و زیباسازی معابر شهر و فضاهای گردشگری در اولویت قرار دارد گفت: در همین خصوص برنامه‌ریزی‌ها به منظور پاک‌سازی‌های جداره‌های شهری، پاک‌سازی زمین‌های بایر، آماده سازی سرویس بهداشتی، لای‌روبی انهار، لکه گیری و حفاری ها، جمع آوری خاک و نخاله، جمع آوری زباله، تحویل لباس نو به کارگران، پاک‌سازی و رفت و روب معابر اصلی، شستشو و رنگ‌آمیزی جدول‌ها و رنگ آمیزی مخازن زباله، ترمیم و لکه گیری برخی معابر، کاشت گونه‌های فصلی و دائمی، درخت و درختچه و… در دست اقدام است.

علی ضمیر با بیان اینکه نصب نمادهای نوروزی نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش خواهد داشت، افزود: بر این اساس ۱۵۰ نماد نوروزی توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در نقاط مختلف شهر همدان جانمایی می‌شود که در همین راستا نمادهای نوری، نقاشی‌های دیواری و آماده سازی جداره شهری نیز انجام خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهردار همدان با اشاره به در پیش بودن هفته درخت‌کاری نیز گفت: بیش از سه میلیون بوته گل و نهال، درخت و درختچه‌‌ در گونه‌های مختلف کاشته می‌شود و امسال برای نخستین بار ۴۰۰ اصله درخت ۷ ساله از شمال کشور تهیه شده و در نقاط مختلف شهر کاشته می‌شود و ۴۰ نماد فضای سبز در شهر جانمایی می‌شود.

معاون خدمات شهری شهردار همدان از فعالیت ۱۳ ایستگاه بازیافت در شهر همدان خبر داد و گفت: ایستگاه‌های بازیافت طبق سال‌های گذشته آماده دریافت زباله‌ها و پسماند‌های خشک از شهروندان است و به ازای موارد بازیافتی اقلامی نظیر شوینده، کیسه زباله و… به شهروندان تحویل می‌دهند.

علی ضمیر اضافه کرد: مجوز حفاری تا پایان سال محدود می‌شود و تا سه روز آخر سال نیز مجوزی صادر نخواهد شد.

یوسفی: حفاری‌های غیرضروری تا پایان طرح استقبال از بهار ممنوع است

سرپرست معاونت حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری همدان نیز در این جلسه گفت: با توجه به نزدیک بودن طرح استقبال از بهار و لزوم تنظیف و زیبایی شهر برای پذیرایی از شهروندان و مسافران نوروزی ضرورت ساماندهی کارگاه‌های ساختمانی با همکاری پیمانکاران به منظور جمع‌آوری مصالح مازاد از معابر عمومی در دستور کار قرار دارد.

عزیز اله یوسفی از شروع لکه‌گیری‌ خیابان‌ها و معابر اصلی و فرعی شهر با همراهی سازمان عمران و بازآفرینی شهری خبر داد و افزود: علاوه بر این موضوع و براساس تصمیمات گرفته شده حفاری‌های غیرضروری تا پایان طرح در شهر ممنوع است و هیچ‌گونه مجوزی در این خصوص صادر نخواهد شد مگر موارد ضروری که نیازمند به حفاری باشد.

وی خواستار اطلاع رسانی سازمان‌های زیر مجموعه مدیریت شهری در خصوص فعالیت‌ها و اقدامات شد و بیان کرد: برنامه‌ها و اقدامات بایستی از نظر کمی اطلاع رسانی شود تا مورد سنجش شهروندان قرار گیرد که انتظار می‌رود فعالیت‌ها و اقدامات در قالب بروشور، فیلم کوتاه و… تهیه و در این ایام به اطلاع شهروندان و مسافران نوروزی برسد.

مردانی: دست‌فروشان کارت شناسایی می‌گیرند

سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان هم با بیان اینکه دست‌فروشان و بساط گستران همدانی برای ساماندهی شناسایی و شناسنامه‌دار شده اند، گفت: همزمان با اجرای طرح ساماندهی دست‌فروشان و استقبال از بهار کارت‌هایی با کد تعریف شده صادر و محلی ثابت برای استقرار هر کدام از دست‌فروشان مشخص می‌شود.

حسین مردانی اظهار کرد: دست‌فروشان و بساط‌گستران که ثبت نام کرده‌اند با کاورهای یک شکل به همراه چاپ نامواره شهرداری با عنوان «طرح ساماندهی بساط گستران» دریافت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: اجرای این طرح در ایام پایانی سال و از دهم اسفندماه جاری با راه‌اندازی روزبازار پیاده‌راه اکباتان از ساعت ۸ تا ۲۰ و شب‌بازار پیاده راه بوعلی از ساعت ۲۰ اجرا و عملیاتی خواهد شد.

مردانی خاطرنشان کرد: با شناسنامه‌دار شدن دست فروشان ضمن شناسایی آنها، شهروندان با اعتماد بیشتری از دست‌فروشان خرید می‌کنند چراکه اطمینان دارند این افراد در سامانه شهرداری، شناسنامه دارند و با کد مشخص و نظارت به فعالیت مشغول هستند.

وی در ادامه افزود: در این طرح منافع مغازه‌داران و واحدهای صنفی نیز در نظر گرفته شده و با تمرکز دست‌فروشان در مکان‌های مناسب، ثابت و در ساعت‌های مشخص، رونق بازار نیز به صورت هدفمند محقق می‌شود.

سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان با تأکید بر حفظ حقوق شهروندی و اشاره به ازدحام جمعیت در معابر شهری در ایام پایانی سال اظهار کرد: اجرای این طرح آزادسازی معابر عمومی و سهولت تردد شهروندان را نیز محقق می‌کند و حذف زواید بصری، نظارت بیشتر و به دنبال آن ایجاد آرامش، نشاط و امنیت در جامعه را در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *