تعیین اولویت‌ها در مدیریت شهری از اسراف جلوگیری می کند

تعیین اولویت‌ها در مدیریت شهری از اسراف جلوگیری می کند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان بر اولویت بندی در اجرای پروژه های شهری تاکید کرد و گفت: بودجه و هزینه کرد از بیت‌المال باید با حساسیت باشد و تخصیص هزینه در پروژه های غیر از اولویت‌ها مصداق اسراف است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرهمدان؛ آیت اله حبیب اله شعبانی موثقی در چهل و هشتمین جلسه صحن شورای شهر همدان با تقدیر از زحمات شورای ششم،اظهار کرد: شورا در این دوره تفاوت‌هایی با شوراهای قبل داشته و از لحاظ سنی، حضور نسل جوان در آن برجسته است.
آیت الله شعبانی با بیان اینکه جوان بودن شورای ششم به لحاظ سنی موجب ایجاد حساسیت‌هایی است، گفت: این موضوع مسئولیتی برای عدم آسیب به تجربه جوان‌گرایی بر عهده ما گذاشته است و باید تلاش کنیم که جوان‌گرایی در عرصه مدیریت کشور جواب دهد و از شعارها در این خصوص تحفظ شده و مسایل سیاسی را مراقبت کرد.
نماینده ولی فقیه در استان همدان، بیان کرد: در هر مجموعه با توجه به برداشت‌های متفاوت نسبت به موضوعات گوناگون، معمولا اختلاف سلیقه و نظر وجود دارد، اما نباید این اختلافات به فضای عمومی کشیده شود.
آیت‌اله شعبانی با بیان اینکه باید جامعه و فضای عمومی مردم احساس شنیدن صدای واحد و انسجام را از شورای شهر داشته باشند، افزود: ظرفیت اعضای مجرب و توان جوانی در کنار تجربه اعضای باسابقه، موقعیت مناسبی فراهم کرده است که مردم شاهد خدمت‌رسانی در شهر باشند.
وی با تاکید بر اینکه باید همه ملتزم به قانون بوده و در حیطه وظایف قانونی عمل کنیم، تصریح کرد: شرح وظایف در قانون آمده است.
وی ادامه داد: هزینه کردن در غیر از اولویت‌ها مصداق بارز اسراف بوده و متاسفانه در برخی از پروژه های در حال اجرا شاهد عدم توجه به این موضوع هستیم.
وی در ادامه با بیان اینکه در بحث ساماندهی بازار و بساط‌گستران نیز گله‌مندی‌هایی وجود دارد، یادآور شد: باید در این خصوص تدبیر و مدیریت شود.
آیت اله شعبانی با اشاره به تلاش‌های کارکنان و مجموعه مدیریت شهری، اظهار کرد: حقوق کارمندان و مجموعه شهرداری باید با حساسیت پیگیری شود و تأخیری در این خصوص نباشد.
وی مبارزه با فساد را از دیگر وظایف نظارتی شورا برشمرد و گفت: مبارزه با فساد بسیار سخت اما شدنی است.
وی آینده‌پژوهی در طرح‌های شهری را از دیگر نکات مهم دانست و بیان کرد: پیش‌بینی پیوست فرهنگی باید در طرح‌ها لحاظ شده و این مهم از حالت صوری خارج شود.
امام جمعه همدان افزود: برای پیش بُرد فرهنگ باید دغدغه‌ مند باشیم و موفقیت در این عرصه نیازمند نگاه حکمرانی در جهت انسجام و هم افزایی تمامی مجموعه‌ها است.

* مسگریان: تصمیمات شورا بر محور قانون و منافع مردم است

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه ضمن تسلیت ایام فاطمیه، گفت: شورای شهر همدان از ابتدای فعالیت خود تلاش‌های مستمری در راستای حل مشکلات مردم داشته و دارد.
محمود مسگریان اضافه کرد: با وجود اختلاف نظرات و سلیقه‌‌هایی که بین اعضای شورا وجود دارد، اما وحدت رویه و انسجام بین اعضای شورای شهر وجود دارد و تصمیمات بر محور قانون و منافع مردم اتخاذ می‌شود.
رئیس شورای شهر همدان در ادامه ضمن ارائه گزارش کوتاهی از روند فعالیت شورای ششم، افزود: علاوه بر جلسات رسمی صحن شورا، جلسات دیگری از جمله کمیسیون‌های تخصصی، بازدیدها و جلسات فوق‌العاده‌ برگزار می‌شود که اکثریت اعضای شورا در رابطه با انجام وظایف احساس مسؤولیت داشته و در جهت خدمت به مردم عمل می‌کنند.
مسگریان یادآور شد: در جلسات شورای اسلامی شهر چنانچه مسئله یا درخواست شهروندی در میان باشد، موضوع با حضور شهروند مطرح و بررسی می‌شود.
مسگریان یکی از اقدامات بارز شورای اسلامی شهر همدان را بررسی طرح جامع شهر دانست و گفت: جلسات به صورت کارشناسانه برگزار و موارد مطرح و مورد بررسی قرار میگیرد و شورای شهر در این زمینه وظائف خود را انجام خواهد داد.

*حاجی بابایی: دروازه‌های همدان به روی سرمایه‌گذاران باز است

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان هم در ادامه این جلسه با اشاره به اهمیت جذب سرمایه‌گذار در توسعه و رونق اقتصادی گفت: دروازه‌های همدان به روی سرمایه‌گذاران باز است، اما سرمایه‌گذاری باید با توجه به الزامات قانونی و منافع شهر و مردم صورت پذیرد.
وی با اشاره به برخی رفتارها و مباحث مطرح شده توسط مسؤولان، گفت: چندین دهه است که معضل ورود فاضلاب به رودخانه‌ها مطرح می‌شود اما نسبت به حل مشکل هیچ اراده‌ای وجود ندارد.
سعید حاجی بابایی با اشاره به اینکه جداسازی فاضلاب از رودخانه‌ها حایز اهمیت است، افزود: چرا که این موضوع به آسایش و سلامت مردم مربوط بوده و اجرای آن امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.
وی همچنین از پوشش رودخانه‌ها و ارایه پروانه ساختمانی بر روی این رودخانه‌ها گلایه کرد و گفت: در صورت بارش سیل‌آسا و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها با توجه به عدم لای‌روبی درست و اصولی، بحران بزرگی برای شهر ایجاد می‌شود و باید برای این موضوع فکری اساسی کرد.
حاجی‌بابایی با انتقاد از اینکه در بسیاری از مسائل، نظرات کارشناسان در تقابل با مدیریت شهری است و عمدتاً این نگاه‌های مدیریتی است که ملاک عمل و تصمیم قرار می‌گیرد، اضافه کرد: لازم است مجموعه‌ای برای بررسی این دیدگاه‌های مدیریتی وجود داشته باشد تا مشخص شود این دیدگاه‌ها چه هزینه‌هایی برای شهر و استان به همراه داشته است.

* بادامی‌نجات: بستر راه‌اندازی خزانه‌داری کل در شهرداری همدان فراهم شده است

عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با اشاره به رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در خصوص توزیع عادلانه بودجه اظهار کرد: بر این اساس خزانه‌داری کل در شهرداری همدان با توجه به تأکیدات بودجه‌ای سال ۱۴۰۰ و زیرساخت‌هایی که در سال ۱۳۹۹ ایجاد شده بود آماده استفاده از خزانه داری کل است و بسترهای آن نیز فراهم شده است.
حمید بادامی نجات با بیان اینکه توسعه متوازن بودجه مدیریت شهری از افتخارات دوره پنجم شورای شهر است، اضافه کرد: امید است با توجه به رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان این روند همچنان در دوره ششم نیز ادامه داشته باشد تا سال آینده نیز توسعه متوازن را در بودجه شاهد باشیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.