تشکیل شورای اجتماعی محلات مصداق بارز تحقق عدالت محوری در شهر است

تشکیل شورای اجتماعی محلات مصداق بارز تحقق عدالت محوری در شهر است

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان، عدالت محوری را از مسایل مهم در شورای اجتماعی محلات دانست و گفت: تشکیل و فعال شدن شورای اجتماعی محلات مصداق بارز تحقق عدالت محوری در شهر است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رضوانسلماسی در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا، افزود: شورای اجتماعی محلات یکی از بزرگترین سرمایه‌های اجتماعی شهر محسوب می‌شود که با رویکرد محله محوری در راستای افزایش همکاری، تعاون و همدلی اجتماعی می‌تواند پاسخی به نیاز مدیریت شهری در اداره مناسب‌تر امور شهری باشد.
سلماسی شوراهای اجتماعی محلات را حلقه واسط بین شهروندان و مدیریت شهری برشمرد و اضافه کرد: شورای پنجم سعی دارد این ارتباط و تعامل دوسویه را تداوم و استمرار بخشد.
وی با اشاره به شروع فعالیت شورای اجتماعی محلات در ۱۲ محله، از سال گذشته، یادآور شد: ضروری است شورای اجتماعی محلات در تمامی محلات شهر فعال شود.

ضرورت اختصاص بودجه برای شورای اجتماعی محلات

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان محله محوری را از مهمترین شاخصه‌های شورای اجتماعی محلات دانست و گفت: محله محوری در افزایش مشارکت شهروندان در امور شهری بسیار مؤثر است همچنین می‌تواند توسعه شهر و تحقق توسعه پایدار را به دنبال داشته باشد.
سلماسی توجه به عدالت محوری را مهم دانست و افزود: امسال باید در برنامه‌های شورای اجتماعی محلات نیازسنجی‌های لازم صورت پذیرد و خواسته‌های شهروندان در برنامه‌ریزی شهری لحاظ شود.
وی با تأکید بر اینکه برخی از مطالبات شهروندان نیاز به بودجه دارد، گفت: لازم است حداقل یک درصد از بودجه آموزش شهروندی شهرداری به شورای اجتماعی محلات اختصاص یابد.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان بر نام گذاری محلات تأکید کرد و افزود: باید اطلاعات هر محله به صورت کامل به عنوان سند هویت آن محله در قالب تابلوی معرفی در ابتدای محله مورد نظر نصب شود.
سلماسی در پایان سخنانش تأکید کرد: طرح‌های شورای اجتماعی محلات باید نتیجه بخش باشد و پس از اجرا در بازه زمانی پیش‌بینی شده در اهداف آن طرح، مورد ارزیابی قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *