سه پروژه عمرانی شهر همدان در اصلاح بودجه، ویژه دیده شد

سه پروژه عمرانی شهر همدان در اصلاح بودجه، ویژه دیده شد

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان در مورد اصلاح بودجه گفت: بودجه بیشتری برای سه پروژه تقاطع غدیر، پل شهید همدانی و پارکینگ طبقاتی آقاجانی‌بیگ تعیین شد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مهدی حیدری در کمیسیون فنی و عمرانی با موضوع سه پروژه عمرانی شهرداری و مدیریت آسفالت، اظهار کرد: در تقاطع پل غدیر ۹۳۰ مترمکعب بتن‌ریزی با رعایت تمهیدات و الزامات در هوای سرد انجام شد که بازتاب بسیار خوبی نیز در بین شهروندان داشته است.
وی با تأکید بر اینکه با تمام سختی‌ها در حوزه تأمین منابع، کار در فصل سرد با وجود صرف هزینه بیشتر متوقف نشده است، گفت: تمام تمهیدات برای ادامه کار، هزینه‌های اضافی بر پروژه تحمیل کرد اما متوقف نشد.
رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: در پروژه پل سردار شهید همدانی قرار بر تخصیص مالی حدود یک میلیارد تومان به صورت هفتگی بود؛ در خصوص پروژه تقاطع غدیر نیز قرار بر تخصیص هفته‌ای ۳۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان بوده که کار با حداکثر ظرفیت پیش برود.
حیدری با بیان اینکه در خصوص پروژه پارکینگ آقاجانی‌بیگ نیز حل اختلاف از طریق کمیسیون ماده ۳۸ انجام شد، افزود: ظاهراً توافقاتی حاصل و مقرر شد مجدداً پیمانکار با شرکت در مناقصه، زمین مورد نظر را از منطقه ۲ دریافت و ادامه کار را از سربگیرد؛ در صورت نیاز به برگزاری مناقصه مجدد نیز این امر انجام شود.
وی با تأکید بر اینکه در طرح پل شهید همدانی نیز قرار بر آرماتوربندی در دو جبهه بود، تصریح کرد: اکنون در یک جهت، آرماتوربندی پیشروی خوبی داشته و در سمت دیگر کم رمق است.
رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: پروژه پل سردار همدانی برنامه زمان‌بندی داشته و به دلایلی وارد تاخیرات مجاز و یا غیرمجاز شده ست که باید برنامه زمان‌بندی جدید پیمانکار ارائه شود.
حیدری با بیان اینکه بخش‌های فنی و مهندسی شهرداری جز در بحث مالی، در طرح تقاطع غدیر خوب عمل کرده است، خاطرنشان کرد: مشاور کارفرما در پروژه پل سردار همدانی نباید از روز اول حذف می‌شد و انتقاد این است که طی چهار سال گذشته، چرا صورتجلسات احجام عملیات انجام شده تدوین نشده است؟
وی با تأکید بر اینکه نقدینگی و تأمین مالی وظیفه مدیریت شهریست، یادآور شد: با توجه به این مهم در اصلاح بودجه، بودجه بیشتری برای سه پروژه تقاطع غدیر، پل شهید همدانی و پارکینگ طبقاتی آقاجانی‌بیگ تعیین شد؛ البته شهرداری نیز باید فکری برای تأمین مالی این پروژه‌ها داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *