اعتبار ایجاد حساب شهروندی در شهر همدان الزامی است

اعتبار ایجاد حساب شهروندی در شهر همدان الزامی است

 

عضو شورای اسلامی شهر همدان تخصیص اعتبار برای ایجاد حساب شهروندی در شهر همدان را الزامی دانست.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ حمید بادامی نجات در جمع خبرنگاران با اشاره به پیگیری موضوع ایجاد حساب شهروندی برای شهروندان همدانی، اظهار کرد: چند سالی است برای تحقق این مهم به سازمان فناوری شهرداری تاکید داریم.
وی با بیان اینکه تعدادی از کلانشهرها ایجاد حساب شهروندی را اجرا کرده و در این امر موفق بوده‌اند، گفت: متاسفانه همچنان پرداخت‌های خرد به صورت نقدی است که باید با حساسیت در این خصوص ایجاد حساب شهروندی دنبال شود.
عضو شورای شهر همدان با انتقاد از حذف بودجه ایجاد حساب شهروندی در اصلاحیه بودجه سال ۱۴۰۰ اظهارداشت: این اقدام در حالی است که با توجه به پیشرفت تکنولوژی و نیاز به پرداخت‌های الکترونیکی به ویژه در پرداخت‌های خرد باید یک کیف پول شهروندی ایجاد می‌شد.
بادامی نجات با بیان اینکه نمی‌شود برای هر خدمت اضافه شده در آینده، یک کیف پول مجزا تعریف شود، افزود: این کار به لحاظ اقتصادی نیز به صرفه نبوده و این مهم باید با تجمیع در یک کارت با عنوان حساب شهروندی به شهروندان ارائه شود.
وی با تأکید بر اینکه سازمان فناوری شهرداری همدان از پیشرفت تکنولوژی جا مانده است، افزود: ایجاد حساب شهروندی رویا نیست، اکنون کیف پول های موجود یک نمونه موفق در این خصوص است.

عضو شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: ایجاد حساب شهروندی و اجرای موفق آن مستلزم همکاری و همراهی سایر سازمان‌های شهرداری به ویژه سازمان فناوری اطلاعات است.

 

hkjihd \dhl/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *