عزم جدی در پیگیری پروژه شهرک توریستی باغ‌ویلا در همدان

شهابی‌نیا

عزم جدی در پیگیری پروژه شهرک توریستی باغ‌ویلا در همدان

 

رییس مرکز مطالعات و پژوهش شورای اسلامی شهر همدان و مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری همدان از عزم جدی در پیگیری پروژه شهرک توریستی باغ‌ویلا در همدان با سرمایه‌گذاری شرکت ترکیه‌ای خبر دادند.


به گزارش روابط عمومی شورزای اسلامی شهر همدان به نقل از روزنامه هگمتانه، رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص پروژه شهرک توریستی باغ‌ویلا که قرار است با سرمایه‌گذاری شرکت ترکیه‌ای در منطقه‌ای واقع در جاده رباط همدان و در نزدیکی دانشگاه آزاد همدان ساخته شود، اظهار کرد: این شهرک در زمینی به مساحت صد هکتار قرار است ساخته شود و با سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری مکاتباتی داشتیم تا اقداماتی را که مورد نیاز سرمایه‌گذار است در خصوص این زمین ۱۰۰ هکتاری که متعلق به شهرداری است را جلو ببرند.
سعید شهابی‌نیا اضافه کرد: صورت‌جلسه‌ای نیز تنظیم شده است مبنی بر اینکه اداراتی چون برق، گاز و مخابرات امکانات را به این زمین اعطا می‌کنند و در مورد آب گفته شده است که باید مطالعه‌ای در این خصوص انجام دهند و فعلاً مطالعه آب انجام نشده و احتمال زیاد برای هفته آینده جلسه‌ای را با سازمان‌های خدمات‌رسانی در این خصوص داریم.
وی عنوان کرد: این زمین هنوز به شهر اضافه نشده است و جزء این ۶۸۰ هکتار الحاقی به شهر همدان نیست و این ۶۸۰ هکتار مربوط به مسکن و شهرسازی است.
عضو شورای اسلامی شهر همدان با بیان این مطلب که کارهای این پروژه در حال پیگیری است، اظهار کرد: شرکت ترکیه‌ای اعلام آمادگی کرده است که هر زمان کارهای زمین انجام شود و شهرداری آماده باشد کار را شروع می‌کند.
شهابی‌نیا تصریح کرد: یک ایرادی که در کارهای سرمایه‌گذاری وجود دارد این است که زمینه هنوز آماده نشده، سرمایه‌گذار را می‌آوریم و چون زمینه آماده نیست، هم سرمایه‌گذار زده می‌شود و هم اینکه کار انجام نمی‌شود و قبل از اینکه سرمایه‌گذار ترکیه‌ای به همدان بیاید باید کاربری زمین آماده و به شهر الحاق می‌شد و دغدغه سرمایه‌گذار فقط باید سرمایه‌گذاری باشد و مطالعات از قبل انجام شده باشد.
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری همدان نیز در این گفتگو اظهار کرد: پروژه شهرک باغ‌ویلا از ابتدای سال ۱۳۹۸ شروع شد که منجر به سه تفاهم‌نامه و ام. اُ. یو، با شرکت سرمایه‌گذاری «مکاتلی» و «ابتاش» شد که پروژه توسط وزیر وقت اقتصاد و دارایی تأیید و به شهرداری و استانداری همدان ارسال شد.
مهران حاجیان با اشاره به اینکه این سرمایه‌گذاری در راستای ایجاد باغ‌ویلا در زمینی به وسعت ۱۰۰ هکتار است، عنوان کرد: شهردار جدید و اعضای شورای شهر همدان نیز بر انجام روند این پروژه تأکید دارند که در همین راستا با شرکت ترکیه‌ای، جلساتی را برگزار کردیم که در مجموع شهرداری کارهای مورد نیاز را انجام داده است و منتظر ابلاغ‌های بالادستی برای مجوز ورود به محدوده شهر هستیم تا کار آغاز شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *