پیگیر اجرای طرح پوشش رودخانه های شهر هستیم

پیگیر اجرای طرح پوشش رودخانه های شهر هستیم

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان از پیگیری اجرای طرح پوشش رودخانه های شهر خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی فتحی در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: برای پوشش رودخانه‌های شهر از جمله پشت کشتارگاه سابق خضر، کوی کوثر، پشت دانشگاه پیام نور مرکز همدان در سالیان گذشته تلاش‌هایی انجام شده است.
علی فتحی با اشاره به وجود خانه در حریم رودخانه ها، اظهار کرد: شهرداری‌های مناطق و اداره راه و شهرسازی در سال‌های گذشته به پوشش این رودخانه‌ها اقدام کرده اند؛ اما با توجه به سیلاب‌های ابتدای سال جاری، دستوری مبنی بر توقف پوشش رودخانه‌ها از طرف شرکت آب منطقه‌ای صادر شد.
فتحی با اعلام اینکه پیگیر پوشش رودخانه‌های شهر هستیم، بیان کرد: البته دو پیمانکار از سوی اداره راه و شهرسازی مشغول پوشش رودخانه‌ها بودند که با توجه به نامه متوقف کردن فعالیت‌های پوشش رودخانه، ادامه اجرای طرح نیمه کاره ماند.

 

وی با اشاره به نارضایتی ساکنان حریم رودخانه ها، افزود: با توجه به اینکه فاضلاب در مسیر رودخانه‌ها وارد رودخانه‌ها شده و بوی نامطبوع آن موجب آزار ساکنان حریم رودخانه می‌شود، لازم است پوشش این رودخانه‌ها با همکاری مسؤولان ذی‌ربط صورت پذیرد.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورا یادآور شد: در امر اجرای طرح پوشش رودخانه‌ها، دالان‌هایی که ساخته شده بودند تا حدودی نصب شده اند و حدود۳۰ تا ۴۰ درصد کار باقی مانده است؛ بر این اساس جلسه‌ای با مدیرعامل آب منطقه‌ای همدان تشکیل شد و موضوع مورد بررسی قرار گرفت.
فتحی در این زمینه گفت: بر اساس این جلسه مقرر شد مکاتباتی از طرف شهرداری نیز صورت پذیرد تا پوشش رودخانه‌ها به سرانجام برسد.
وی به اجرای پوشش رودخانه‌ها در محله‌های منوچهری، شهیدان دیباج و… در سال‌های گذشته اشاره کرد و یادآور شد: انتظار می‌رود با همت مسؤولان امر از جمله شهرداری، راه و شهرسازی و آب منطقه‌ای بتوانیم اجرای طرح پوشش رودخانه‌ها را به اتمام برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *