سهم شهرداری همدان از قانون ارزش افزوده پرداخت شود

سهم شهرداری همدان از قانون ارزش افزوده پرداخت شود

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان بر پرداخت سهم شهرداری همدان از محل درآمد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده تأکید کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، اکبر کاوسی امید در جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورا، با اشاره به ماده ۶ قانون برنامه ششم توسعه کشور در مورد درآمد حاصل از ارزش افزوده گفت: با توجه به اینکه سهم شهرداری همدان از محل قانون ارزش افزوده تاکنون پرداخت نشده است، انتظار می‌رود نمایندگان همدان در مجلس شورای اسلامی نسبت به پرداخت سهم شهرداری از عوارض قانون مالیات بر ارزش افزوده پیگیری کرده و سهم شهرداری را از وزیر کشور مطالبه کنند.

وی با تأکید بر توجه شهرداری به درآمد‌های کوششی اظهار کرد: تأکید شورا از دوره چهارم و پنجم بر تلاش شهرداری در زمینه‌های درآمدهای کوششی و ایجاد درآمدهای پایدار جهت عدم وابستگی شهرداری به درآمدهای حاصل از عوارض ساختمانی است.

کاوسی امید از افزایش ۳ برابری درآمد شهرداری همدان در بخش کسب و پیشه در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: درآمد حاصل از کسب و پیشه شهرداری درهفت ماه نخست سال گذشته ۵۰۰ میلیون تومان بود و این رقم امسال در این مدت به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رسیده است.

وی افزود: در هفت ماه سال گذشته درآمد نوسازی شهرداری همدان یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده است که این رقم در مدت مشابه سال جاری ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان شده است که این رقم نیز حدود ۲ برابر رشد را نشان می‌دهد.

وی در پایان سخنانش به نقش مشارکت شهروندان در مدیریت امور شهری اشاره کرد و یادآور شد: افزایش مشارکت شهروندان در تأمین و حفظ هزینه‌های شهر حائز اهمیت است چرا که می‌تواند شهرداری را در خدمات دهی بهتر به شهروندان و توزیع عادلانه بودجه کمک کند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *