سایت‌موزه میدان امام (ره)، میراث ناصوابی که به شهرداری رسیده

سایت‌موزه میدان امام (ره)، میراث ناصوابی که به شهرداری رسیده

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: سایت‌موزه پیاده‌راه میدان امام خمینی(ره)، میراث ناصوابی بود که از میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گرشگری و راه‌وشهرسازی استان به شهرداری به ارث رسیده است.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ سید مسعود عسگریان در سی‌وسومین صحن شورا با تأکید بر اجرای پروژه سایت‌موزه پیاده‌راه میدان امام خمینی(ره)، گفت: مطرح شدن اجرای این طرح صرفاً به عنوان یک طرح جامانده برای شهرداری لحاظ نشود.
عسگریان اظهار کرد: مقرر شده بود اداره کل راه و شهرسازی استان، این طرح را با اعتبار ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، اجرایی کند که با صرف هزینه یک میلیارد تومانی، متأسفانه کار اجرایی را رها کرده است؛ در حالی که برای سال جاری، اعتباری ندارد و نقشه‌های طرح نیز به تازگی تهیه شده است.
وی افزود: شهرداری به دلیل عدم اتمام اقدامات عملیاتی پروژه سایت‌موزه از سوی دستگاه اجرایی راه‌وشهرسازی، به اجبار باید این پروژه را به اتمام برساند.
عسگریان معتقد است: اگر ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و راه‌وشهرسازی در حوزه اجرای این طرح شهری اینگونه پای کار نمی‌آمدند با ۲ میلیارد تومان در سال مبدأ می‌توانستیم طرح آب‌نمای مناسبی را اجرایی کنیم و نیازی به موزه‌داری آن‌هم با توجه به نزدیکی به موزه هگمتانه، نداشتیم.
وی با انتقاد نسبت به اقدامات ناصواب میراث فرهنگی و راه‌و‌شهرسازی استان، گفت: متأسفانه معاون وقت وزیر راه‌وشهرسازی در خصوص احداث سایت‌موزه پیاده‌راه میدان امام خمینی(ره) وعده داد و نتوانستند پروژه ۵۰۰ متری را تکمیل کنند؛ از این‌رو بر اساس ابراز نگرانی شهروندان، ۳ سال معطلی این طرح شهری مطلوب نیست.
رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: عملیات اجرایی این پروژه نیمه‌کاره که به صورت ناصحیح همراه با فوندانسیون غیراصولی و بدون تهیه نقشه‌های اولیه کار آغاز شد، می‌توانست با صرف حدود ۲ میلیارد تومان به بهره‌برداری برسد که متأسفانه درحال حاضر با شرایط اقتصادی موجود، ۵ میلیارد تومان هزینه علاوه بر هزینه‌های صرف شده، به شهرداری همدان تحمیل شده است.
عسگریان در پایان اعلام کرد: اینگونه اقدامات ناهماهنگ مسؤولان و مداخله اجرایی در پروژه‌های حوزه مدیریت‌شهری و اتلاف وقت شهروندان، ایجاد نارضایتی عمومی را به دنبال خواهد داشت که شهرداری باید از این قبیل اقدامات، جلوگیری کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *