تیم‌داری حرفه ای در راستای وظایف شهرداری همدان نیست

تیم‌داری حرفه ای در راستای وظایف شهرداری همدان نیست

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه در قوانین شهرداری ها اختصاص بودجه و تیم داری حرفه ای وجود ندارد، گفت: تیم داری حرفه ای در راستای وظایف شهرداری همدان نیست.


به گزارش وابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان به نقل از روزنامه هگمتانه، رضوان سلماسی با اشاره به تیم‌داری شهرداری همدان در رشته فوتبال اظهار کرد: طبق اساسنامه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری؛ این سازمان وظیفه افزایش زیرساخت‌های ورزشی شهر در راستای گسترش ورزش برای شهروندان در هر رده سنی و در دو بخش آقایان و بانوان را عهده‌دار است. وی با بیان اینکه در زمان تصویب بودجه از شهرداری خواسته بودیم در صورت تمایل به تیم‌داری راهکارهای قانونی انجام این کار را تا پایان اردیبهشت‌ سال جاری به کمیسیون ارائه دهد که علی‌رغم تذکرات مکرر تاکنون پاسخی به کمیسیون ارسال نشده است به هزینه‌های تیم‌داری حرفه‌ای اشاره کرد و گفت: گسترش ورزش شهروندی در راستای ایجاد سلامتی و نشاط اجتماعی از اصول کاری شهرداری‌ها بوده و شهرداری‌ها ابتدا باید در این حوزه هزینه کنند و در صورت تحقق بودجه بیشتر به فعالیت‌های قهرمانی و حرفه‌ای بپردازند.
سلماسی عنوان کرد: ورزش‌های حرفه‌ای در ایجاد تحرک و انگیزه به خصوص در بین اقشار جوانان و نوجوان جامعه بسیار تأثیرگذار است اما همان‌طور که اشاره شد در قوانین فعلی شهرداری این کار با بودجه زیادی که به خود اختصاص می‌دهد جزء وظایف شهرداری نیست.
وی با بیان اینکه فعالیت‌های ورزشی حرفه‌ای نیازمند ساختار حرفه‌ای و بودجه مناسب است، بیان کرد: در تیم‌داری حرفه‌ای باید نگاه حرفه‌ای در همه زمینه‌ها از جمله شرایط مناسب تمرین و استراحت و نیز انتخاب کادر فنی، بازیکنان و سرپرست حرفه‌ای وجود داشته باشد تا نتایج دلخواه رقم بخورد.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان عنوان کرد: شهرداری به دلیل حجم بالای کاری فرصت کافی برای ایجاد این فضای مطلوب ندارد و این خود در مواقع حساس و بازی‌های خاص در نتایج مسابقات تأثیر منفی می‌گذارد.
سلماسی با بیان اینکه نتایج دو فصل گذشته تیم فوتبال شهرداری همدان مناسب نبوده است، گفت: با تمام شرایط موجود برای ادامه فعالیت تیم‌داری باید موارد قانونی برای مجوز ادامه تیم‌داری کسب شود در غیر این صورت شهرداری مجاز به تیم‌داری نخواهد بود.
وی افزود: با اعضای شورای شهر در این‌ باره جلسات متعددی داشتیم ولی در ابتدا باید تابع قانون باشیم و اگر سازوکار آن وجود نداشته باشد از ورود شهرداری به تیم‌داری خودداری کنیم و در مرحله دوم در صورتی‌ که شهرداری همدان وارد تیم‌داری شد باید مدیریت و سرپرست تیم را به سمت صعود سوق دهند در غیر این صورت صرف هزینه بالا بدون عایدی اجحاف در حق گسترش ورزش شهروندی خواهد بود.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *