نرخ گذاری حمل و نقل عمومی از وظایف شورای شهر است

نرخ گذاری حمل و نقل عمومی از وظایف شورای شهر است

رئیس و سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان گفت: طبق بند ۲۷ ماده ٨٠ قانون شوراها، نرخ‌گذاری کرایه وسائط حمل و نقل درون شهری برعهده شوراها است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ محمود مسگریان با تاکید بر اینکه شورای شهر مرجع نرخ گذاری کرایه تاکسی‌ها است، افزود: بر اساس قانون، شوراها موظف به ارائه و تعیین نرخ کرایه تاکسی هستند و شورا بر اساس کار کارشناسی در این زمینه اعمال نظر می‌کند.
سخنگوی شورای شهر تصریح کرد: نرخ‌های جدید کرایه تاکسی‌ها در کمیته نرخ‌گذاری بررسی می شود و سپس در قالب لایحه به شورای اسلامی شهر ارسال می‌شود و شورا در ادامه پس از بررسی و تصویب در صحن مصوبه تغییر نرخ کرایه ها را برای تایید نهایی به فرمانداری (کمیته انطباق) و ستاد تنظیم بازار ارسال می کند که در سال جاری نیز این فرآیند در حال انجام است.
مسگریان عنوان کرد: افزایش کرایه‌ها متناسب با فضای شهر و بررسی‌های انجام شده اتفاق می‌افتد، اما مطابق آنچه در گذشته مرسوم بوده، میزان آن متأثر از نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی است.
وی در پایان تاکید کرد: بیان برخی مواضع بدون اشراف به قانون و وظایف شوراها زیبنده نیست، از این رو انتظار می رود تا تعیین تکلیف قانونی نرخ کرایه ها از اظهار نظرهای شتاب‌زده پرهیز شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.