موارد اصلاحی برای اعمال در طرح جامع شهر همدان به شرکت مشاور ابلاغ شد

موارد اصلاحی برای اعمال در طرح جامع شهر همدان به شرکت مشاور ابلاغ شد

رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای اسلامی شهر همدان گفت: پس از جلسات کارگروه امور زیربنایی، موارد اصلاحی برای اعمال در طرح جامع شهری، به شرکت مهندسین مشاور ابلاغ شد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، سعید حاجی‌بابایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ایرادات طرح جامع شهری جهت اعمال به مشاور ابلاغ شده است، افزود: انتظار می‌رود صورت جلسات مکتوب و ابلاغ شده در طرح جامع شهری اعمال شود.
حاجی بابایی در نطق پیش از دستور صحن شورای شهر با اشاره به موضوع طرح جامع شهری اظهار کرد: از زمان آغاز به کار شورای ششم، مسئله طرح جامع شهر مطرح شده است.
وی به تشکیل جلسات کمیسیون و کمیته معماری و شهرسازی با حضور اساتید مجرب، صاحب نظر و به نام در این حوزه اشاره کرد و گفت: طرح جامع به صورت تخصصی در ۲۰ ساعت مورد بررسی و به صحن شورا ارائه شد؛ پس از بررسی طرح در صحن، موارد به مراجع ذیربط ارجاع شد.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: موضوعات اعلام شده در شورا در ۲ بخش عمده شرح خدمات و اشکالات کارشناسی شامل هفت بند ارائه شده بود.
حاجی بابایی به برگزاری جلساتی با استاندار همدان، معاون عمرانی استاندار، مدیران راه و شهرسازی به منظور تبیین موضوع و ارایه راهکار اصلاح طرح اشاره کرد و افزود: نهایتاً با کمک استاندار و معاون عمرانی وی، جلسات کارشناسی طرح جامع مجدداً برگزار و از مشاور طرح نیز برای حضور در جلسات دعوت شد.
وی با اشاره به برگزاری حدود ۵۰ ساعت جلسه کارشناسی با محوریت مصوبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ و نامه شورای شهر، افزود: در این جلسات بند به بند نامه‌ها و مصوبات فوق ارائه و با توضیح مشاور برای هر بند به طور مجزا رأی‌گیری شد.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر همدان ادامه داد: عمده اشکالات وارد بر طرح از سوی شورا مورد تأیید کارگروه کارشناسی قرارگرفت و تلاش بر هم‌نظری و ارائه راه‌حل‌ها و راهکارهای کارشناسی بوده است.
حاجی‌بابایی با اشاره به ابلاغ اصلاحات مد نظر در طرح جامع به مشاور به منظور اعمال در طرح خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود صورت جلسات مکتوب و ابلاغ شده در طرح جامع شهری اعمال شود چراکه طی چند ماه گذشته زمان و انرژی زیادی برای این موضوع صرف شده است.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همدان در پایان گفت: از اعضای شورای اسلامی شهر برای ایستادگی خود، از استاندار و معاون عمرانی استاندار برای دغدغه‌ها و تأکیدات ایشان، از شاه‌محمدی،مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی که به صورت جدی و دقیق جلسات را مدیریت نمودند و از اساتید بزرگواری که دلسوزانه نامه‌هایی را تدوین کردند و در جلسات شرکت نمودند تشکر میکنم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *