استفاده از ظرفیت بنای تاریخی ” پوستی‌زاده” در توسعه گردشگری‏

استفاده از ظرفیت بنای تاریخی ” پوستی‌زاده” در توسعه گردشگری‏

 

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: بنای تاریخی “پوستی‌زاده” با تعریف کاربری مناسب در خدمت عرصه‌های عمومی گردشگری قرار خواهد گرفت.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حجت الاسلام ناصر صفری افلاکی افزود: بنای تاریخی پوستی‌زاده بنای واجد ارزش با تعریف کاربری مناسب پس از مرمت و خروج از عملکرد اداری در راستای حفظ و اشاعه فرهنگ بومی همدان به ماهیت اصلی خود باز می‌گردد.
وی اضافه کرد: شهرداری به جز بنای پوستی‌زاده مالک بنای تاریخی نورمحال در پارک پرواز نیز است که در اختیار هنرمندان قرار گرفته است.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان با بیان اینکه مرمت بناها و سازه‌های تاریخی به تنهایی نمی‌تواند آنها را از گزند رخدادهای طبیعی در امان نگه دارد، یادآور شد: بهره وری اصولی از بناهای تاریخی برای بقای آنها ضرورتی اجتناب ناپذیر است که باید مورد توجه باشد.
حجت الاسلام ناصر صفری افلاکی ضمن انتقاد از اقدام برخی از نهادها و حتی مردم در سالیان گذشته برای تخریب تعداد زیادی از بناهای تاریخی واجد ارزش، اظهار کرد: مرمت سازه‌های تاریخی نیازمند شناخت دوره تاریخی، مصالح به کار گرفته شده، اقلیم منطقه و دیدگاه جامع درباره مرمت آنها است و صرف اینکه فقط بنا بدون توجه به این موارد احیا شود درست نیست.
وی در پایان سخنانش تأکید کرد: ضروری است فرهنگ حفظ بناهای تاریخی در بین مردم برای پیشگیری از تخریب بناها نهادینه شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *