گام‌های کمیسیون حقوقی شورا در راستای عدالت اجتماعی

این پست رو به اشتراک بگذارید

گام‌های کمیسیون حقوقی شورا در راستای عدالت اجتماعی

رئیس کمیسیون حقوقی و رسیدگی به شکایات مردمی شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: این کمیسیون حقوقی در راستای عدالت اجتماعی گام برمی‌دارد.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مریم روانبخش در جمع خبرنگاران، گفت: کمیسیون حقوقی و رسیدگی به شکایات مردمی شورا، مفتخر است که با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود و تلاش و همت همکاران، حقوق‌دانان و وکلا و همچنین اساتید دانشگاه در این کمیسیون تخصصی و کمیته حقوقی مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورا موجب شد موضوعات مطروحه آن‌گونه که شایسته مردم این مرز و بوم است، به سرانجام مطلوب برسد که قطعاً به عنوان نماینده منتخب شهروندان همدانی در پارلمان شهری، گزارش اقدامات مدیریت‌شهری در حوزه حقوقی را به‌منظور آگاهی مردم به سمع و نظر آنان خواهم رساند.
وی معتقد است: آنگاه که خدمتی بهتر، مطلوب‌تر، کارشناسی‌تر، قانونی‌تر و نهایتاً عادلانه‌تر ارائه شود، هم اخلاق متأثر شده و هم سوءظن و بدبینی به کمترین حد خود می‌رسد.
روانبخش افزود: در جامعه اسلامی انتظار رفتار و برخورد قانونی و اخلاق‌مدار، طبیعی است و بالعکس رفتار غیرقانونی، موجب معصیت و گرفتاری می‌شود.
رئیس کمیسیون حقوقی و رسیدگی به شکایات مردمی شورای اسلامی شهر همدان همچنین گفت: این کمیسیون و نهایتاً شورای اسلامی شهر به‌منظور تحقق بی‌طرفی برای شأنیت بخشیدن به مردم و دور شدن از شائبه، تعیین کارشناسان را به کانون کارشناسان و مرکز امور کارشناسان قوه قضائیه محول کرده است که این دو مجموعه به صورت تصادفی و بدون شناخت قبلی، کارشناس متخصص مربوطه را انتخاب کرده و به شهرداری معرفی می‌کند.
روانبخش ادامه داد: این کارشناس بدون تأثیرپذیری، نسبت به ارزیابی امور، اقدام می‌کند و در این صورت از هرگونه دخل و تصرف طرفین، جلوگیری کرده و عدالت محقق می‌شود؛ زیرا شهروندان فارغ از اینکه چه مبلغی توسط کارشناس تعیین می‌شود، از حاکمیت صرفاً انتظار برخورد عادلانه و بی‌طرفانه دارند که این مهم، انتظار زیادی نیست.

رئیس کمیسیون حقوقی و رسیدگی به شکایات مردمی شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: این کمیسیون حقوقی در راستای عدالت اجتماعی گام برمی‌دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *