نبود مدیریت یکپارچه شهری، از دلایل آشفتگی های مدیریت شهری است

نبود مدیریت یکپارچه شهری، از دلایل آشفتگی های مدیریت شهری است

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: نبود مدیریت یکپارچه شهری، از دلایل مهم و اساسی در آشفتگی های به وجود آمده در مدیریت شهری بویژه کلانشهرهاست.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان رییس شورای اسلامی شهر همدان در همایش بین المللی کلانشهر همدان” بایدها و نبایدها” اظهار کرد: کلانشهرها معمولا از اهمیت سیاسی اقتصادی فرهنگی علمی گردشگری و ورزشی بسیاری برخوردارند و از مراکز مهم اقتصادی و تجاری در هر کشوری به محسوب می شوند.
گردان با بیان اینکه امروزه شاخص‌ها و معیارهای مختلف کمی و کیفی برای کلانشهرها تعریف شده است، اضافه کرد: در کشور ما تعریف قانونی غالب در این خصوص بر اساس جمعیت صورت پذیرفته است که این امر از یک طرف از نظر وزارت کشور به عنوان یک دستگاه متولی تقسیمات کشوری کلانشهر به شهرهای بالای جمعیت یک میلیون نفر ابلاغ می‌شود اما از نگاه وزارت راه و شهرسازی به عنوان دستگاه متولی تایید کننده طرح‌های شهری، شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر جمعیت کلانشهر محسوب می شوند که این تفاوت نگاه خود در مواردی مشکل‌آفرین شده است.
وی با بیان اینکه به علت نداشتن تعریف حقوقی و یکسان از کلانشهر در کشور ما امروز فقط شهرهای دارای بیش از یک میلیون نفر جمعیت می توانند از مزایای قانونی نظیر مالیات بر ارزش افزوده بهره بیشتری ببرند، اظهار کرد: علی رغم این برای کلانشهر یک تعریف درونی هم باید داشته باشیم یعنی بتوانیم بگوییم از منظر اجتماعی در کلانشهر همه افراد در راستای یک هدف مشخص که آن را تعالی زندگی اجتماعی می‌نامیم گرد هم می‌آیند.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: نبود مدیریت یکپارچه شهری، از دلایل مهم و اساسی در آشفتگی‌های به وجود آمده در مدیریت شهری بویژه کلانشهرهاست.
گردان در پایان سخنانش گفت: باید به دنبال رفع مشکلات اساسی و عمده خود در قوانین باشیم تا بتوانیم با ایجاد مدیریت یکپارچه شهری مشکلات را به سامان برسانیم.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *