عدالت در تقسیم بودجه‌های فرهنگی رعایت شود

عدالت در تقسیم بودجه‌های فرهنگی رعایت شود

رییس کمیسیون حقوقی، نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه باید عدالت را در تقسیم بودجه‌های فرهنگی رعایت کنیم، گفت: متأسفانه در سنوات قبل برخی مجموعه‌های فرهنگی و اجتماعی هر سال و یا چندین نوبت در دوره‌های مختلف کمک و مساعدت دریافت کردند و برخی مجموعه‌ها نیز نتوانستند کمکی بگیرند و یا کمک حداقلی دریافت کردند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان ؛ مرتضی کرباسیان با بیان اینکه در مقوله کمک به مجموعه‌های فرهنگی دو نوع کمک به صورت سخت‌افزاری و ساخت مجموعه‌ها و نرم‌افزاری به شکل تأمین نیروی انسانی و تجهیزات وجود دارد، اظهار کرد: پیشنهاد بنده برای تأمین عدالت نسبی در مساعدت‌ها و کمک‌های مدیریت شهری سه نکته اساسی است.
وی با بیان اینکه باید برای میزان کمک و مساعدت‌های مدیریت شهری به مجموعه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، گردشگری، خیریه و انجمنهای صنفی و خدمات اجتماعی و هیأت‌های ورزشی و… سقف مشخص داشته باشد، گفت: به عنوان مثال برای امور سخت افزار و ساخت ساختمان مثلاً یک میلیارد تومان و یا ۵۰۰ میلیون تومان در یک دوره اختصاص یافته و برای خرید و اهدای تجهیزات و لوازم ورزشی و… از پنج تا ۵۰ میلیون تومان تخصیص یابد.
رئیس کمیسیون نظارت و بازرسی شورای شهر همدان گفت: برای هر مجموعه فرهنگی، اجتماعی و خیریه و… نیز یکبار در دوره چهار ساله کمک شود.
کرباسیان با تأکید بر اینکه اولویت مساعدت با مجموعه‌های فرهنگی اجتماعی و خیریه‌ای است که توانسته از کمک‌های خیرین و منابع دولتی و محلی با تلاش و کوشش خود درصدی از هزینه‌های لازم را تأمین کرده باشد، بیان کرد: در این صورت رقابت سازنده، درست و صحیح شکل می‌گیرد و باید اولویت‌بندی صورت گیرد.
وی افزود: در دوره چهار ساله شورای شهر به دلیل کمبود منابع شهرداری و مدیریت شهری و کثرت مجموعه‌ها به هر مجموعه فرهنگی باید یک نوبت کمک شود.
رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان با بیان اینکه باید عدالت را در تقسیم بودجه‌های فرهنگی رعایت کنیم، تصریح کرد: متأسفانه در سنوات قبل برخی مجموعه‌های فرهنگی و اجتماعی هر سال و یا چندین نوبت در دوره‌های مختلف کمک و مساعدت دریافت کردند و برخی مجموعه‌ها نیز نتوانستند کمکی بگیرند و یا کمک حداقلی دریافت کردند.
کرباسیان با بیان اینکه باید سقف کمک‌ها مشخص باشد، افزود: مساعدت‌های مدیریت شهری، شهرداری و شورای شهر همدان به هر مجموعه فرهنگی مشخص باشد.
وی با تأکید بر اینکه معتقدم سقف کمک به مجموعه‌های فرهنگی با توجه به وضعیت اقتصادی باید یک میلیارد تومان باشد، تصریح کرد: متأسفانه اکنون به برخی مجموعه‌ها بدون سقف کمک شده و به برخی هیچ کمکی نشده است.
رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان ادامه داد: البته کمک‌های نرم‌افزاری نیز باید سقف داشته باشد؛ مجموعه‌های با عنوان فرهنگی اجتماعی و یا فرهنگی و هنری و همچنین فرهنگی مذهبی و فرهنگی ورزشی ساخته و به مرور زمان از کاربری فرهنگی به اداری تبدیل شده و یا دارای حداقل بهره وری است.
کرباسیان مجتمع فرهنگی هنری بوعلی سینا ساخته شده توسط اداره کل ارشاد اسلامی را از جمله این نمونه‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد:
مجتمع فرهنگی هنری عین القضات، مجتمع فرهنگی سید الشهدا (ع) در باغ بهشت همدان و حتی تالار قرآن همدان از این جمله هستند که باید کاربری این ساختمان‌ها به حالت فرهنگی اجتماعی، قرآنی و مذهبی برگردد.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.