عملیات مرصاد برگ زرینی بر افتخارات جمهوری اسلامی بود

عملیات مرصاد برگ زرینی بر افتخارات جمهوری اسلامی بود

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات مرصاد، برگ زرین دیگری بر افتخارات جمهوری اسلامی ایران بود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ کامران گردان در سی‌و‌یکمین جلسه صحن شورا ضمن گرامیداشت سالروز غرورآفرین مرصاد و توطئه‌های منافقین در کشور، گفت: پنجم مرداد سالروز عملیات افتخار آفرین مرصاد است که با لطف خداوند متعال و کمک نیروهای مردمی، جنبشی از پیر و جوان در کشور راه افتاد که همدان نیز در شکست مفتضحانه دشمن در این عملیات نقش مهمی داشت.
گردان با اشاره به سالروز مجاهدت رزمندگان اسلام به‌ویژه دلاور مردان استان همدان در عملیات مرصاد بر علیه منافقین خائن، افزود: در حالی که منافقین سرمست از حمایت‌های صدام و آمریکا سودای فتح ایران را داشتند با رشادت دلاور مردی‌های رزمندگان اسلام این طرح استکباری به شکست انجام داد.
* تأکید بر توجه ویژه به مباحث پدافند غیرعامل و مدیریت بحران
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان نیز در نطق پیش از دستور جلسه با اشاره به آیه شریف قرآن‌کریم در زمینه جهاد در راه خدا، اظهار کرد: یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی به‌ویژه ۱۴۰ شهید والامقام استان -که در عملیات بزرگ و مهم مرصاد جان‌فشانی کردند- را گرامی می‌داریم.

 


اکبر کاوسی‌امید با بیان اینکه منافقین کوردل سعی داشتند به خیال خام خود با حرکتی از مرزهای غربی عبور کرده، با گذشتن از کرمانشاه و همدان به تهران برسند و حکومت جمهوری اسلامی را براندازی کنند، افزود: دشمنان این مرز و بوم با از خودگذشتگی، ایثار و مجاهدت فرماندهان و رزمندگان اسلام، شکست بسیار سختی را متحمل شدند.
وی ادامه داد: امروز زمین جنگ، تغییر کرده و از جنگ سخت به جنگ نرم تغییر موضع داده‌اند؛ از این رو مطمئن هستیم که راه به جایی نخواهند برد و جز در تاریکی قدم نخواهند گذاشت.
کاوسی‌امید همچنین با اشاره به اینکه دشمنان نظام جمهوری اسلامی با توجه به تجربه دفاع مقدس و نیز زیرساخت‌های گسترده و حیاتی ایجاد شده در زمینه‌های نظامی پس از دفاع مقدس، از حمله نظامی به جمهوری اسلامی و احتمال موفقیت آمیز بودن آن قطع امید کرده‌اند، اظهار کرد: مسئله‌ای که امروز بسیار مهم بوده و مورد تأکید مقام معظم رهبری و نیز اسناد بالادستی ابلاغ شده، مسأله پدافند غیرعامل و مدیریت بحران است و باید شهر همدان در زمینه‌های گوناگون از جمله تأسیسات و شریان‌های حیاتی تاب‌آور باشد، یعنی هنگام بروز بحران اعم از خصمانه و طبیعی، شاهد حداقل خسارات و بیشترین تاب‌آوری باشیم.
وی در ادامه با تأکید بر توجه ویژه به مباحث پدافند غیرعامل و مدیریت بحران، گفت: این بحث مستلزم آن است که ما به عنوان سیاست‌گزاران شهری ورودی جدی به این زمینه داشته باشیم، پیگیری‌های لازم را انجام داده و نتایج را به صورت مدون و کاربردی در اختیار داشته باشیم که پیشنهاد می‌شود با تشکیل کارگروهی متشکل از نهادهای مرتبط، کار را به صورت تشکیلاتی و علمی‌تر پیش ببریم تا شاهد فواید و برکات این کار باشیم.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان همچنین با اشاره به آمار ارائه شده در خصوص کاهش بیکاری در استان، افزود: بعضاً شاهدیم در خصوص آمار ارائه شده، سوالاتی در اذهان عمومی و نخبگان استانی شکل می‌گیرد که لازم است، این آمار تبیین شود و از طرف مراجع ذیربط گزارش‌هایی که برای عامه مردم قابل فهم باشد، ارائه شود، زیرا در صورتی که این گونه سوالات بی‌پاسخ بماند، شاهد نتیجه عکس خواهیم بود.
کاوسی‌امید افزود: بر این اساس وظیفه داریم تمامی مباحث را همراه با اصول علمی و دقیق به صورت ساده و کاربردی روشنگری کنیم.
* اجرای طرح علی(ع)، وقف اسلام در همدان
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان نیز از اجرای طرح علی(ع)، وقف اسلام در همدان خبر داد و گفت: این طرح ۲۶ مرداد تا یکم شهریورماه ۹۸ در همدان با مشارکت ارگان‌های مختلف فرهنگی برگزار خواهد شد که شهرداری هم در این برنامه مشارکت خواهد داشت.
حسین قراباغی با بیان اینکه این طرح در ۷ محله همدان برگزار خواهد شد، افزود: در این طرح، مباحث نشاط و امیدآور، بازی‌های بومی محلی و بصیرت‌افزایی و… اجرا خواهد شد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *